Novinky ze světa bydlení

Na bydlení svých potomků by rodiče měli myslet již s předstihem

Pokud jsou děti ještě malé, většinu času tráví se svými rodiči ve společné domácnosti. Ovšem čas plyne jako voda, a tak by s řešením otázky jejich vlastního bydlení v dospělosti nemělo otálet. Stavební spoření, spořící účty, rekonstrukce bytu po babičce, i to jsou možnosti, které dospívajícím potomkům, již jednou zatouží vyletět z rodného hnízda, usnadní start do života.

více v článku...

I sebemenší byt lze zařídit úsporně a prakticky

Jako startovací byt pro mladé v pohodě stačí garsonka či 1+1. V jednopokojovém bytě se lze úspěšně poprat s nedostatkem prostoru vybudováním patra na spaní i patra v předsíni. Výhodné jsou vestavěné skříně anebo rozkládací gauče, kam se dají uschovat sezonní oblečení, lůžkoviny nebo třeba osušky a další textil. Sklápěcí postel či vyklápěcí pracovní deska mají také něco do sebe, pokud si chceme byteček zútulnit, a přesto nepřeplácat nábytkem, o který se bude neustále zakopávat. Malý byt se v případě očekávání potomků dá prodat a zakoupit vícepokojový.

Rodinný dům se udržuje snáze než činžovní

Co se týká velkých baráků, jako je rodinný či činžovní dům, vždy záleží, jakého má majitele. I z malého domku se bez pravidelné péče o střechu, zdivo, zateplení, okna, sklep a půdu může stát neobyvatelná ruina nebo vymrzlá ratejna. Myslete na to i v případě, že máte domek, jejž obýváte nejvíce v létě a v zimě jej zazimováváte. S činžovním domem obvykle nebývá problém, pokud jej obývají slušní nájemníci, ne neplatiči. Nájemné obvykle zahrnuje i patřičné částky do takzvaného „fondu oprav“, z nichž se po ročním nebo víceletém spoření dají financovat nákladnější opravy fasády, výtahů či společných prostor. I v případě činžáku nebo domu s více nájemníky platí, že bez patřičné péče se z něj může stát budova připomínající squat.    

Related posts

Zrcadlové skříňky v koupelně

admin

Pořizujete si kulečníkový stůl? Poradíme, jaký zvolit

admin

Rolety den a noc – kompromis mezi látkovými roletami a žaluziemi

admin

Leave a Comment