Jen málokterá země je tak rozmanitá a má tak bohaté přírodní zdroje pro zdraví, jako Slovensko. Kromě Tater je tu řada míst s termálními prameny, které vedly k vybudování lázní a aquaparků. Každý z léčivých pramenů působí trochu jinak na naše tělo, proto je zapotřebí si dopředu zjistit účinky a vybrat ty lázně, které nám budou vyhovovat nejvíce. Velice vyhledávaný je termální aquapark Bešeňová v regionu Liptov. Hoteloví hosté mohou využívat 8 venkovních bazénů s geotermální vodou, 2 plavecké bazény (velký a malý), 5 relaxačních bazénů, 1 neplavecký dopadový bazén, 3 venkovní tobogány, 7 bazénů je otevřeno CELOROČNĚ. Bazény jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, v klidových bazénech jsou k dispozici různé vodní atrakce (podvodní lavice a lehátka po okraji bazénů, vodní trysky, vodní hřib, vodní číše, nově dětský bazén, divoká řeka).
Do lázní za odpočinkem i zábavou
Do slovenských a maďarských lázní jezdí lidé nejen za ozdravením, ale také za odpočinkem, regenerací, detoxikací a zábavou. Spolu s přírodními krásami je tu řada kulturních a historických památek, návštěvu lázní lze spojit s výlety a sportem. Pobyty si často lidé vybírají na vlastní pěst, k dispozici je nabídka cestovních kanceláří i slevových portálů. Není problém vyrazit třeba na prodloužený víkend.
Termální prameny s ozdravnými účinky
Termálních pramenů vyvěrá na Slovensku více než 1400. Některé lázně jsou přímo pod štíty Tater, takže poskytují zajímavou podívanou a i v zimě se můžete klidně koupat pod zasněženými horami. V provozu bývají totiž termály celoročně, takže je jen na vás, kdy se sem vypravíte. Prameny jsou obohacené o minerální složky, takže kromě své teploty působí na tělo i svým unikátním složením. Vyvěrají z velké hloubky a jejich teplota se upravuje, aby v bazénech byla okolo 25 až 38 °C. Chladnější bazény jsou určeny pro plavání, teplejší spíše pro odpočinek a léčbu. Voda dokáže léčit především kůži, gynekologické potíže, urologické problémy, alergie, pohybové a dýchací ústrojí.
[penci_related_posts taxonomies=“undefined“ title=“Inline Related Posts“ background=““ border=““ thumbright=“yes“ number=“2″ style=“grid“ align=“none“ displayby=“recent_posts“ orderby=“random“]
Atrakce a wellness zóna
Slovenské lázně jsou místem relaxace, sportu, odpočinku i kultury. Díky mnoha atrakcím v bazénech se tu zabaví dospělí i děti. Mnohdy nechybí wellness zóna, solárium, sauna, možnost různých masáží a další příjemné procedury. Lázně mívají část bazénu krytou a část venkovní, takže koupat se lze i za nepříznivého počasí.
Jaké lázně jsou nejoblíbenější
K nejoblíbenějším lázním na Slovensku patří Rajecké Teplice, Piešťany, Podhájska, Dudince, Bešeňová, Velký Meder (Čalovo) nebo Štúrovo. Nabídka každých lázní je trochu jiná, proto i dejte s výběrem trochu práce podle vašich vlastních kritérií a určitě budete spokojeni.
[penci_related_posts taxonomies=“undefined“ title=“Inline Related Posts“ background=““ border=““ thumbright=“no“ number=“4″ style=“list“ align=“none“ displayby=“recent_posts“ orderby=“random“]
Maďarské lázně
Nesmíme však opomenou ani oblibu maďarských lázní a jejich termálních pramenů. Češi každým rokem rádi navštěvují maďarské termály a nechají se hýčkat. Mezi nejžádanější patří Hajdúszoboszló, Hevíz, Zalakaros, Györ a především Budapešť.
Specialisté na wellness a lázeňské pobyty – Apex Tour s.r.o.