Zahrada

Vyžadujete od zahradního nábytku praktičnost anebo spíše pohodlí?

V současné době je nabídka zahradního nábytku tak široká, že si ten svůj může vybrat opravdu každý. Nepřeberné množství materiálů, designu i složení ale činí z výběru zahradního nábytku poměrně složitý proces, protože je opravdu těžké rozhodnout se pro jeden jediný model.

více v článku...

Jaké kousky venkovního nábytku si představujete?

Z hlediska způsobu využití můžete narazit na zahradní nábytek relaxační anebo jídelní. V čem se liší a jaká jsou pro a proti modelů spadajících do obou kategorií? Součástí jídelních sestav zahradního nábytku obvykle bývá stůl a židle, křesla anebo taburety na sezení. Tyto části často koupíte také samostatně, v kompletních sestavách jsou ale cenově výhodnější. Při volbě dimenze zahradního nábytku přemýšlejte nad tím, kolik lidí jej bude používat. Budete mít často na zahradě hosty anebo máte velkou rodinu? Pak si pořiďte stůl s alespoň šesti židlemi a několika taburety pro jistotu. Průměrné čtyřčlenné rodině bude stačit stůl a čtyři židle. Starší nebo naopak mladý a bezdětný pár uvítá i jen malý stolek se dvěma židličkami.

Bez lehátka není zahrada zahradou

Zahradní lehátko neslouží jen k lenošení. Můžete si na něm číst, opalovat se, ale také pracovat s notebookem anebo odpočívat poté, co jste posekali celou zahradu anebo založili záhon na pěstování bylinek. Každý by měl pohodlné lehátko vlastnit a jeho prostřednictvím si zahradu proměnit v obývací pokoj. K zahradnímu lehátku lze obvykle v podobném či stejném designu dokoupit také zahradní houpačku, na které se zase vyřádí děti. Pro doplnění nábytkových sestav a optické rozdělení jednotlivých zahradních zón si můžete pořídit praktické paravány nebo zástěny, které oddělní jídelní a relaxační prostor a zamezí nežádoucím pohledům z ulice. S jejich pomocí si na zahradě vykouzlíte druhý obývací pokoj, kuchyň, hernu ale i odpočívárnu.

Bez ochrany to nepůjde

Každý venkovní nábytek si zaslouží odpovídající péči. Pořiďte mu již při nákupu ochranný obal anebo kryt, do něhož ho skryjete před nepřízní počasí a v němž jej bude možné skladovat také při zimní zahradní pauze. Stejně jako variant zahradního nábytku, existuje i nepřeberné množství ochranných obalů v různých designech a cenových relacích, z nichž si snadno vyberete ten, který bude vašemu nábytku sedět nejlépe.

Related posts

Jaké trendy budou velet letošnímu létu v oblasti zahradního nábytku?

svet zeny

Tip na levné ubytování v Praze – Rezidence Topolová

admin

Půjčovna zahradních strojů, o kterou se lze opřít

admin

Leave a Comment