Jak na to Novinky ze světa bydlení

Jak natřít parketovou podlahu bez nehod

Co budeme potřebovat:

  • Kvalitní tvrdý voskový olej
  • Štětce
  • Malířské válečky
  • Stěrka
  • Korektor na dřevo
  • Smirkový papír

Někteří lidé mohou být názoru, že natírat parketovou podlahu s případným barevným odstínem je svatokrádež. Ovšem pokud je vaše dřevěná podlaha ve špatném stavu a už není moc kde brousit, nebo chcete dosáhnout nového vzhledu, je použití voskového oleje s odstínem jednodušší alternativou k lakování. Tento článek vás provede krok za krokem procesem celým procesem nátěru.

více v článku...

Krok 1 – Vyplnit díry

První věcí, kterou musíte udělat je vyplnit škrábance nebo díry ve dřevěném povrchu. Pokud začnete natírat parketovou podlahu bez tohoto kroku, případné nedokonalosti pak mohou ještě víc vyniknout. Korektor na dřevo se dá pořídit ve většině obchodů pro kutily.

Ideální je taká dřevěná výplň, kterou použijete do mezer mezi parketami. Barva nemusí přesně odpovídat, protože to pak tvrdý voskový olej na parkety překryje. Po dokončení podlahu umyjte, aby byla bez prachu či vlasů, které by mohly v tvrdém oleji uvíznout.

Krok 2 – Nanesení oleje

V dalším kroku se dostáváme k použití vybraného tvrdého voskového oleje např. Osmo nebo Woca. Pomocí štětce naneste nátěr nejdříve po okrajích místnosti a zbytek již můžete dokončit válečkem. Samozřejmě začněte v zadním rohu místnosti, abyste se pak dostali ven.

Před začátkem doporučujeme někde na části, která není vidět nanést vybraný voskový olej, zda v kombinaci s vaší parketovou podlahou bude dobře vypadat. Podle pokynů od výrobce pak naneste první vrstvu nátěru.

Krok 3 – Odstranění přebytečného oleje

Dalším krokem je odstranění přebytečného oleje, kdy vám na rovné podlaze pomohou stírací lišty a na okraje můžete použít hadry. V nouzi je možné hadry použít pro celou natřenou plochu. Samozřejmě pak musíte vyřešit uskladnění těchto olejem nasáknutých hadrů.

V poslední fázi olej musí ještě vytvrdnout, takže většina výrobců tvrdých voskových olejů doporučuje provést druhý nátěr až další den.

Doporučení

Závěrem bychom rádi doporučili přírodní olej na parkety – tvrdý voskový olej Osmo, kterým dosáhnete rovnoměrnější barevné ztvárnění oproti klasických nátěrovým systémům. Povrch ošetřený tvrdým voskovým olejem odolává lépe špíně, odpuzuje vodu a je odolný i proti oděru.

Zároveň však nechává dřevo dýchat, takže nevzniká tvrdá horní krusta, tak jako u laku.  Povrch dřeva je pak mnohem příjemnější na dotek. Kompletní nabídku najdete na www.oleje-osmo.cz .

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus

Naše-domy.cz

SEO

Related posts

Interiérové dveře Praha: česká kvalita pro vaše bydlení

admin

Suchá směs Liapor Mix pro přípravu lehkého betonu. Objevte jeho výhody nejen v podlahových konstrukcích.

svet zeny

Jak vybrat záclony a závěsy do domácnosti

admin

Leave a Comment