Tipy a trendy

Víte, které kousky oblečení vám stačí pro vybavený dámský šatník?

Vyměnili jste konečně zimní šatník za letní a zjišťujete, že vaše skříň s oblečením praská ve švech? Tento problém řeší téměř každá žena. A ještě jeden k tomu! Plná skříň a přitom nic na sebe…

Věřili byste, že v šatníku přitom stačí pár kvalitních kousků, které mezi sebou lze dobře kombinovat a z několika hadříků tak vytvoříte parádní outfity? Víte, jak si svůj šatník efektivně uspořádat?

více v článku...

Co by nemělo v šatníku chybět?

I když možná máte pocit, že všechny kousky mají ve vašem šatníku své místo, věřte, že opravdu existuje pár nepostradatelných kusů oblečení, které by neměly chybět v šatníku žádné ženy, i když se styly oblékání liší podle vkusu.

Jaké kousky to jsou?

Džíny

Džíny jsou kousek, který nesmí chybět v žádném šatníku. Jsou nadčasové a dají se dobře kombinovat se spoustou vršků. Společně s džínami můžete vyrazit jen tak do města na nákup, ale i s kamarádkou večer do baru.

Důležité je u džínů vybrat střih, který vám padne a tu správnou barvu. Doporučujeme také držet se klasiky a nepouštět se do posledních výstřelků módy. Kvalitní a nadčasové džíny mohou ve vašem šatníku vydržet i několik let.

Černé oblečení

Šatník se také vyplatí ladit z hlediska barev – tady opět záleží na vašich preferencích. Alfou omegou každého šatníku by však měly být neutrální barvy, mezi nimi také černá.

Nejen proto, že černá barva údajně zeštíhluje. Černé kousky ve vašem šatníku, lišící se například materiálem a texturou jsou základem každého minimalistického šatníku. A navíc, černá barva se dá kombinovat naprosto s čímkoliv!

Pořiďte si například černou kabelku, boty, kabát, černé sáčko a další. Oživit svůj outfit potom můžete pomocí barevných doplňků.

Sukně a šaty

Ženám by v šatníku neměla chybět také alespoň jedna sukně a šaty. Na střihu a barvě v podstatě nezáleží, jde jen o to, aby vám slušely a cítila jste se v nich dobře. Doporučujeme vsadit na kvalitu a za takový kousek si připlatit.

Vyplatí se mít v šatníku jeden kvalitní kousek, než deset nekvalitních, které se po dvou vyprání zničí.

Bílá košile

Bílá košile by měla být základem dámského i pánského šatníku, a to nejen v případě, že jste vysoce postavená manažerka nebo milovnice elegantního stylu. Bílá košile se dá nosit i k džínům, může nahradit dokonce i obyčejné tričko.

Pruhované tričko

Pruhované “námořnické” tričko je pro léto typické a i to by mělo mít ve vašem letním šatníku místo. Takové tričko se opět hodí k ostatním základním kouskům a navíc sluší snad každému.

Spodní prádlo

Nesmíme zapomenout zmínit ani spodní prádlo. Základem dámského šatníku by mělo být kvalitní a dobře padnoucí prádlo. Za zmínku stojí také punčocháče nebo luxusní dámský župan.

Křivák

Křivák je další kousek, který se hodí do šatníku každé ženy, hlavně proto, že se dá nosit na různé způsoby. Může se totiž hodit k džínům, sukni i černým kalhotám a navíc hned v několika ročních obdobích.

Boty

Ženám obvykle nestačí jen jedny boty. Výhodou ale je, že boty obvykle ženy neskladují v šatníku společně s oblečením, ale mají na ně vlastní skříňku, botník. Boty, které nosíte o vás mohou hodně prozradit.

Některé ženy preferují spíše pohodlné tenisky nebo sandálky, jiné rády sáhnou po elegantních podpatcích, opět záleží na tom, co vyhovuje nejvíce vám. Pamatujte ale na to, že boty by měly být v případě minimalistického šatníku zajímavé, dá se jimi outfit ozvláštnit.

Šátek a další doplňky

Pořiďte si domů spíše než hromadu oblečení dostatečnou zásobu doplňků. Hodit se může například šátek, který se dá nosit na mnoho způsobů. Podobně je tomu s kabelkami nebo bižuterií. Kouzlo můžou outfitu dodat také elegantní dámské hodinky.

Jak minimalistického šatníku dosáhnout?

Vytřídit všechno vaše oblečení a nechat si jen pár základních kousků chce trošku odvahy a také odhodlání. Možná, že si s myšlenkou minimalistického šatníku pohráváte, ale ještě nejste připravené. Pamatujte, že vše má svůj čas.

Řiďte se vlastním rozumem

Až budete rozhodnuta vytřídit své oblečení, řiďte se hlavně vlastním rozumem. Často se na internetu setkáte například s radou, že každá žena by měla být ve svém šatníku dámský kostýmek nebo sako.

Ale proč takový kousek pořizovat, pokud takové oblečení nenosíte a necítíte se v něm dobře?

Zapomeňte na výhodný kup

S výhodnými, impulzivními nákupy oblečení je konec! Ty jsou totiž úplně proti zásadám jen základních kousků v šatníku. Čas, který jste dodnes věnovaly brouzdání po e-shopech s oblečením, můžete věnovat jiným činnostem.

Alena Mrvíková, PoctiveSEO.cz

Related posts

Chyby, kterých se často dopouštíme při skladování v regálech

admin

Kde sehnat kvalitní nábytek a jak o něj pečovat?

svet zeny

Několik tipů, jak vyzdobit každou kuchyni

admin