Novinky ze světa bydlení

Proč si pořídit markýzu?

Proč si pořídit markýzu k domu

Markýza představuje nejvhodnější způsob, jak zastínit terasu, balkón či jiné venkovní posezení. Před zbytečným přehřátím může markýza chránit i vnitřní interiér a to tak, že zabrání proniknutí slunečních paprsků skrz okenní sklo. Vzhledem k širokému konstrukčnímu, materiálovému a designovému provedení si i vy můžete vybrat markýzu pro vaše chvíle strávené venku.

Využití markýz

Markýza najde využití nejen v soukromém, nýbrž i ve veřejném sektoru, kdy ji pro své podnikání využijí majitelé hospůdek, restaurací a obchůdků. Pomocí markýzy a stínu, který jim přinese budou mít větší užitkový prostor pro své aktivity. Neméně užitečná je markýza i pro rodiny, které ji umístí na balkón, terasu nebo k jinému venkovnímu posezení. Markýza jim poskytne komfort stínu i ochranu před škodlivým UV zářením (dnes markýzy obsahují UV filtr). Pro obsáhlou nabídku markýz proto dnes  není na místě otázka zda existuje vhodná markýza pro váš prostor, nýbrž jak si vhodnou markýzu vybrat.

Základní rozlišení markýz

V základě můžeme markýzy rozlišit na pohyblivé a nepohyblivé, respektive na ty, u kterých lze látku stočit a schovat před nepřízni počasí a na ty, které jsou venku nepřetržitě. Nepohyblivé markýzy jsou mnohem levnější variantou, zároveň nabízejí kratší životnost než markýzy kazetové, u nichž lze látku schovat do tak zvané kazety. V zásadě však platí na výběru markýzy nešetřit, jelikož správně zvolená markýza vám může vydržet dlouhá léta.

Ovládací systém markýz

Už při výběru markýzy pro váš dům a zahradu byste měli myslet na její systém ovládání (platí pro pohyblivé markýzy). Ten krom jiného vybíráme podle nároků na komfort užívání i podle rozměru markýzy.  U markýzy s menším rozměrem můžete klidně zvolit manuální ovládání, které vám nebude dělat problémy, avšak u těch rozměrnějších doporučujeme ovládání na elektrický pohon, který umožní bezproblémové a rychlé stažení i velmi rozměrné markýzy, což by šlo ručně docela těžko. Už ani dálkové ovládání u markýz není výjimkou, a proto jsou markýzy velice užitečným, pohodlným a na manipulaci nenáročným prvkem v domácnosti.

Design markýz

Dlouhou životnost, odolnost vůči zašpinění a stálou barevnost markýzám zajistí speciální materiál, ze kterého jsou vyrobeny, zejména pak akrylátová vlákna. A protože je i design markýz pro uživatele velice důležitý, vybrat si můžete z celé řady barev a vzorů. Tak můžete markýzu přizpůsobit stávající fasádě nebo prostředí, do kterého ji pořizujete.

Díky efektivnímu stínícímu systému jako jsou markýzy může být i váš obchůdek na jinak zašedlém náměstí mnohem atraktivnější  a chvíle strávené na terase o dost příjemnější. Správně zvolená markýza zkrátka zapadne do vašeho životního stylu.

Related posts

Hybridní fotovoltaické systémy – vlastní elektřina úsporně, efektivně a šetrně

admin

Tipy jak vybrat vhodné zrcadlo do koupelny

admin

Proč si pořídit předokenní rolety

admin