Zahrada

Losos v legendách původních Američanů 

Spíš než milovníkům přírody je losos znám gurmánům. Od toho se nakonec odvíjí i vnímání této ryby v širším kontextu.

Po tisíce let byl losos totiž hlavním zdrojem potravy pro domorodé Američany ze severozápadního pobřeží. 

Možná bychom se však stále mohli inspirovat tím, že si chutnou krmí nejen potěšíme chuťové pohárky, ale také si uvědomíme, jaké bohatství nám příroda dala.

Právě původní přírodní národy si lososů z tohoto důvodu velice vážily. Někteří lidé z oblasti Pacific Northwest dokonce věřili, že lososi jsou nesmrtelní lidé, kteří žijí hluboko pod hladinou oceánu. 

Legenda pocházející z této oblasti tak praví, že na jaře se tito lidé převlékají právě za ryby a nabízejí se těm na břehu jako potrava. 

Po snědení tak házeli proto obyvatelé těchto končin celou kostru zpět do vody ve víře, že její duch znovu povstane a promění se zpět v tyto „lososí lidi“, čímž se vytvoří koloběh života. Zajímavý příběh, co říkáte? A další zajímavosti se dozvíte v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných filozofech, jako je například Friedrich Nietzsche nebo Platón či jeho žák Aristoteles.

Related posts

Natura Rock Effect je nenahraditelný postřik

admin

Nabídka úklidové firmy

admin

Vyžadujete od zahradního nábytku praktičnost anebo spíše pohodlí?

admin

Leave a Comment