Tipy a trendy

Proč využívat doma čističku vzduchu?

více v článku...

Vědecké studie ukazují, že 90 % svého života trávíme v uzavřených prostorách a polovinu tohoto času obvykle trávíme doma. Proto stojí za zvážení téma domácích čističek vzduchu. Jaké jsou jejich výhody? Mají nějaké nevýhody? Na co se zaměřit před nákupem takového zařízení? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v článku níže.

Čistička vzduchu – co to je a jak funguje?

Jak název napovídá, čistička vzduchu je navržena tak, aby zlepšila kvalitu a čistotu vzduchu, který dýcháme. Odstraňuje z ní nečistoty, prach, chlupy a pokročilejší zařízení umí filtrovat vzduch i od plísní, bakterií a virů. Čističky vzduchu jsou vybaveny filtry, které jsou základem mechanismu jejich činnosti. Obvykle se jedná o soubor tří filtrů:

  • předběžný – chrání zařízení před ucpáním největšími nečistotami – prachem, vlasy a prachem suspendovaným ve vzduchu; jednou za čas by se měl očistit od nahromaděných nečistot;
  • uhlíkový – jedná se o filtr s porézní strukturou, díky které má velkou filtrační plochu; navíc ve svém složení obsahuje aktivní uhlí; uhlík díky svým absorpčním vlastnostem pohlcuje všechny nepříjemné pachy, neutralizuje cigaretový kouř a další plyny;
  • HEPA filtr – jde o kvalitní filtr používaný i ve zdravotnických zařízeních, který díky své výjimečné poréznosti a struktuře mikrovláken zachytí i ty nejmenší škodliviny, a to i tak malé, jako jsou bakterie, viry, plísně, smog a alergeny.

Kdy je vhodné si pořídit čističku vzduchu?

Pojďme se podívat do našeho nejbližšího okolí. Místem, kde trávíme hodně času, je ložnice. Třetinu dne trávíme spánkem. Přes den zůstáváme v obývacím pokoji, sedíme na pohovce nebo křesle, přikrytí dekou. Prvky našeho interiéru jsou často záclony, závěsy nebo koberec. To jsou ideální podmínky pro rozvoj roztočů v domácím prachu. V souladu s tím může být čistička vzduchu užitečná pro každého. Nejvíce z něj budou těžit lidé, kteří trpí alergiemi, zejména atopickým astmatem.

Proč pořídit čističku vzduchu?

  • Čistička vzduchu je spojencem při alergiích. Pokud je u nás doma alergik, čistička je pro něj dokonalým řešením.
  • Čištění vzduchu od cigaretového kouře. Čistička vzduchu odstraní prach a aromatické uhlovodíky, které se uvolňují při kouření.
  • Vyčištěný vzduch znamená lepší kvalitu spánku. Dýchání čistého vzduchu vám pomůže usnout a prodlouží váš spánkový cyklus.
  • Více síly. Okysličený organismus je výkonný organismus.
  • Méně časté migrény s čističkou vzduchu. Bolesti hlavy jsou často způsobeny špatným okysličením mozku. Jak se zlepšuje kvalita ovzduší, záchvaty migrény také ubývají.

Related posts

Víte, které kousky oblečení vám stačí pro vybavený dámský šatník?

admin

Jaké jsou vyhlídky do pracovního prostředí v následujícím roce 2022?

admin

Po Evropě za krátký čas

admin