Tipy a trendy

Šumava je místem, který si každý z nás zamiluje

Oblast, která nabízí jedinečné podmínky k prožití dokonalého výletu či dovolené. A to jak s dětmi, tak i bez nich. Zdolejte vysoké kopce, obdivujte nedotčenou přírodu a mnoho dalších možností a zajímavostí. Šumava je turistickým rájem pro milovníky klidu a hezké přírody, která nabízí turistické trasy pro zdatné, ale i méně zdatné turisty. Kam se v těchto místech vydat?

více v článku...

Aby si Šumavu užil každý z nás

V případě, že vás láká Šumava, v rozhodování jste jistě udělali dobře – v těchto místech nudu nezkusíte. Jako první, co k létu neodmyslitelně patří, je tip na koupání. Tím je samozřejmě Lipno! Oblíbená nádrž přezdívaná české moře, je dlouhé čtyřicet kilometrů. Najdete zde několik středisek vhodných ke koupání, ale i k vodním sportům, jachtingu, rybaření a odpočinku.

Na Kvildu v zimě, ale i v létě. Zmíněné středisko zná jistě mnoho lidí. A většinou si jej spojíme s lyžemi nebo běžkami. Ovšem ale co si zkusit krásný výlet po zdejších pláních? Nabídnou se vám krásné rozhledy a příjemné zážitky. Například výlet z Churáňova přes Zlatou studnu na Kvildu bude nezapomenutelný.

Pozorovat, co se děje v horských korunách stromů, není až tak nemožné. Vystoupejte stezkou korunami stromů na Lipně. Jedná se o necelých čtyři sta metrů dlouhou dřevěnou stezku, na jejímž konci je rozhledna. A právě odtud lze pozorovat zdejší krajinu z výšky, ale například i ptactvo v korunách stromů.

Na Šumavě lze pozorovat i vlky. Nebojte se, samozřejmě bezpečně. Z Vlčí naučné stezky u Srní, kde vede lávka přímo nad vlčím doupětem. Věřte, že i děti, které žijí ve světě internetu, podlehnou této zajímavosti. Od lávky můžete dále pokračovat po naučné stezce, která vás seznámí se životem vlků.

Kde najít ubytování

Jestliže chcete, ubytování na Šumavě nabízí krásné chalupy v přírodě, nebo také penziony, které se nachází v malých obcích odstrčených od velkých měst, kde opravdu můžete nabrat energii a sílu, i když budete dovolenou trávit aktivním způsobem.

Related posts

Po Evropě za krátký čas

admin

Jak používat Pentagram

admin

Postele z masívu od kvalitního českého výrobce

admin