Jak na to

Profesionální malíři

Dokážete si představit, jak vypadají stěny namalované těmi nejlepšími profesionály? Jsou barevné, čisté a beze šmouh, mají styl, mají náboj a jsou dokonalé. Vysoce kvalifikovaní profesionální malíři dodržují několik pravidel, které z jejich práce dělá dokonalá mistrovská díla. Mnozí jistě namítají, že malování stěny bytu přece není nic složitého a zvládnou to i neodborníci. Možná mají pravdu, ale výsledek nebude jistě tak uspokojivý, jako v případě práce profesionálních malířů.

Proč si vybrat právě profesionální malířskou firmu

Je k tomu hned několik důvodů. Profesionální malíři mají nejen co nabídnout, ale své práci rozumí, takže dokážou zachytit takový odstín bílých stěn, že místnost nikdy nebude majiteli připadat chladná a neobydlená, nebo pomůže s výběrem jiného odstínu. Profesionálové také před nátěrem celé stěny vždy provedou testovaní barvy. A nejedná se o malé skvrny barvy nanesené na kus papíru připevněného ke zdi. Testování je většinou prováděno přímo na stěně v dané místnosti, aby měl majitel představu o odstínu.

Profesionální malíři nabízejí své kvalitní služby a mezi ně patří nejen samotné malování, ale také pečlivá příprava před malováním stejně jako závěrečný úklid. Některé firmy nabízejí i tapetování nebo speciální úpravy stěn. V poslední době se také vrací do módy i malování stěn pomocí pogumovaného válečku, který má různé vzory a na stěnách pak tvoří pravidelnou strukturu letní louky, větviček stromů, shluky rostlin nebo ptáků a podobně. Barevnosti a fantazii se zde meze nekladou a tyto válečky v mnohém mohou nahradit také velmi oblíbené tapety.

Co lze ještě očekávat o malířů?

Profesionalitu, odbornost a kvalitu. Jejich praktické zkušenosti jsou velkým přínosem pro tento obor. Malíři mají fantazii a styl, dokážou poradit, jaký odstín se bude dokonale hodit v obývacím pokoji, který je situován na západ nebo na jih. Důležitým poznatkem je, že by majitel neměl vybírat odstín barvy jen na papíře. Malíři mají vzorník a podle něj se dá i namíchat kvalitní barevný odstín, který se pak vyzkouší na stěně. A navíc zkušený malíř používá jen profesionální náčiní, které mu mohou usnadnit práci. Je sice pravda, že si malíře představí člověk s dřevěnými štaflemi, kbelíkem vápna a papírovou čepicí, ale doba hodně pokročila a malíři dnešní doby vypadají úplně jinak. Styl práce a výsledky jsou ale určitě stejné. Vápno se sice nepoužívá, ale papírovou čepici si malíř může vzít kdykoliv.

Velmi důležitá příprava

Stěny v bytě se musejí dobře připravit na samotné malování, jinak výsledek nebude takový, o jakém majitel snil. A nepomůže ani deset vrstev barvy. Je třeba odstranit prach a nečistoty, dále různé nedokonalosti a díry po skobičkách, na kterých visely obrazy. Stěny je také třeba opatřit penetračním nátěrem, který zaručí lepší přilnavost barvy. Některé barvy vyžadují i základní nátěr, který zase zaručí lepší sytost barevného odstínu. Rovněž příliš mnoho vrstev barvy může být problémem. Barva se sloupne a malovat se pak může nanovo. Všechny tyto přípravné práce je třeba udělat ještě před začátkem samotného malování. Profesionální malíři dobře ví, že takto připravené stěny jsou pak zárukou kvalitní práce.

Related posts

Kvalitní bezpečnostní dveře

admin

Čištění terasy po zimě: Osvěžte materiály a zašlé barvy pomocí pískování

admin

Pelety pomůžou snížit náklady na vytápění

admin