Tipy a trendy

Vyberte si to správné křeslo k hraní počítačových her!

Hraní počítačových her se stalo celosvětovým fenoménem. Může za to především rozšíření internetu po celém světě. Ačkoliv byly počítačové hry i dříve velice populární, tak až možnost porovnávat svoje výkony s hráči z celého světa, dala počítačovým hrám to pravé kouzlo.

U vrcholného herního výkonu ale hraje roli spousta faktorů. Jedním z nich je například také velké pohodlí. A co dokáže u počítače vytvořit více pohodlí, nežli pořádné herní křeslo. Dnes se podíváme na kvalitní židle k PC a také to, co by vám zákonitě měla každá přinést.

Jaké vlastnosti vám kvalitní židle k PC nabídne?

Kvalitní židle k PC se snaží dát tělu co největší oporu a pochopitelně také co největší míru pohodlí. To se projeví už na první pohled na designu, který je specifický. Židle k PC je vždy polstrovaná a podstatně široká. Pokud se podíváme na zádové opěrátko tak je židle standardně vybavena podstatnou „hloubkou“. Polstrování po stranách dává možnost udržet tělo ve vzpřímené pozici, zatím co střed zad jako takový zůstává volný a může tak „dýchat“.

Šikovné doplňky pro maximální pohodlí

Kvalitní židle k PC vám ale nabídne také desítky různých výhod, jako mohou být například měnitelná polstrování a především dostatek opěrátek. Nejčastější opěrátka jsou pro lokty a pro hlavu. Opěrátko pro lokty je přitom mnohdy opomíjené, ale velice důležité pro dobré držení těla. Pokud totiž na židli chybí, tak je pochopitelně jedinou možností předklon a opření o stůl, což samo o sobě bortí přirozenou křivku páteře.

Opěrátko na hlavu je pak další důležitou součástí. Při úplném opření sice není možnost sledovat monitor v přirozeném sklonu, ale to nevadí. Občas je potřeba nechat krční páteř odpočinou a opřít hlavu pohodlně do polstrování.

Každá židle k PC je dobře nastavitelná

Výhodou počítačových křesel celkově je fakt, že jsou vždy nastavitelné. Automatickou součástí každého křesla je hydraulický mechanismus, který umožňuje pohyb židlí nahoru a dolů, díky čemuž můžete přizpůsobit výšku vašeho posedu výšce stolu, u kterého sedíte. To ale mnohdy není to jediné. Spousta židlí vám poskytuje další možnosti polohování, jako například sklon celé zádové opěrky, jednotlivých menších opěrek a pokročilé židle vám dokonce nabízejí možnost nastavení opory pro bederní páteř.

U herních židlí vás osloví i design

Milovníci počítačových her pochopitelně milují křiklavé barvy a atypické tvary. Na to pochopitelně myslí výrobci, a pokud si tedy přejete židle k PC, které bude klasifikované jako herní křeslo, tak očekávejte originální tvary a barvy. Spousta designů se dokonce stala doslova signaturami a většina výrobců se je snaží kopírovat a šířit. Mezi nejlepší možné volby pro počítačové hráče patří křesla k PC značky Razor GX, nebo Racer.

Related posts

Zpříjemněte si prostředí doma i v kanceláři, díky klimatizaci

admin

Víte, které kousky oblečení vám stačí pro vybavený dámský šatník?

admin

Zajistěte si komfort díky klimatizaci Praha

admin