Tipy a trendy

Projekty domů

Pro stavbu domu je potřeba mít vypracovaný vhodný projekt. Projekty domů lze vybrat v katalogovém provedení a nechat si tak zrealizovat stavbu na klíč a nebo můžete oslovit architekta a nechat si vypracovat projekt domu na míru svým potřebám a přáním. Investice do stavby domu je investicí na několik let nebo do konce života.

Vybíráme projekty domů

Při rozhodnutí stavět dům je vhodné si rozdělit peníze pro projekt, stavbu a následně provoz domu. Náklady spojené s projekty domů zahrnují také poplatky za stavební povolení, stavební dozor a další činnosti. Jednotlivé projekty domů pořídíte zhruba od 20 tisíc korun.

Katalogové  projekty mají v ceně zahrnuty položky jako architektonické řešení, technickou zprávu, technické parametry, řešení a konstrukci, specifikaci materiálů, jak je řešena konstrukce střechy, schodiště i stropu a další parametry. Projekty domů na míru toto nemají a je potřeba si tedy připlatit.

Projekty domů na míru

Dobře zpracované projekty domů mají dokonale rozpracované detaily, uložení domu na pozemku, počítají s překážkami, jako je přílišná svažitost pozemku, apod. Projekty domů v katalogu mají veškeré náležitosti, včetně PENB a další dokumenty, které stavbu domu urychlí. Před zahájením stavby domu je potřeba výběr vhodné dispozice, tvaru i velikosti domu, také je potřeba vyběhat příslušná povolení a revize. Schopný architekt toto vše zařídí za vás.  Projekty domů vám dávají možnost vybrat si z řady materiálů i typů staveb, pasivních a energeticky úsporných, klasických cihlových, bungalovů a řady dalších.

Projekty domů podle vašich představ

Projekty domů vybírejte nejlépe podle referencí spokojených zákazníků. V potaz berte také cenu za konkrétní projekt, případně každou změnu, kterou budete chtít v katalogovém projektu provést tak, aby byl vhodný co se týče umístění, dispozici či konkrétního vzhledu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

 

Related posts

Nebankovní hypotéky

admin

Při výběru poštovní schránky buďte originální

admin

Masivní dřevěný nábytek na vaši zahradu padne jako ulitý

admin

Leave a Comment