• Home
  • Bydlení
  • Stínící sítě mohou pomoci se stínem, ale i se zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů
Bydlení

Stínící sítě mohou pomoci se stínem, ale i se zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů

Přemýšlíte, jak oddělit prostor mezi chodníkem a vaší zahradou? Nebo zneprůhlednit prostor mezi sousedy a vámi, a to bez jakýchkoli stavebních úprav? Řešení je jednodušší než se zdá. Pokud si chcete na zahradě užít více soukromí, nebo naopak stínu, stínící sítě mohou být správným řešením. V případě, že plánujete výsadbu živého plotu, stínovka vám pomůže do té doby, než vyrostou pořádné keře. 

více v článku...

Co je stínící síť

Stínící síť v první řadě chrání váš osobní prostor před zraky lidí, ale také před silným větrem a sluncem. Nainstalovat ji můžete na plot, na pergolu či jinam. Stínící sítě na plot by měly být zhotovené z hustě spletených vláken vyrobených z vysokohustotního polyetylenu, který odolá UV záření, ale také větru a tak dále. Jaké jiné funkce sítě mají?

Co dokáže stínící tkanina

Nyní nám jde o to, abychom si pomohli na zahradě, takže jistě vybíráme stínovku, která nám poskytne ochranu a soukromí. Oddělí pozemek od sousedů či chodníku a jiných veřejných prostor. Také nám může pomoci proti nepříznivému počasí – vítr, sníh, ale i sluneční paprsky. Dále také jako ochrana proti prachu, ale mnohdy i jako ochrana před nálety ptáků.

V období silných větrů se může stát, že i ta nejsilnější stínící síť bude zničena, proto je vhodné ji upevnit pomocí vázacích drátů. Instalace může být mírně zdlouhavější, ale jistě ji zvládnete – není to nikterak složitá práce, která by vyžadovala zásah odborníků.

Pokud je potřeba víc než stín

Stínovky jsou skvělé a pomohou nám jistě hodně, ale pokud potřebujete přikrýt dětské pískoviště, voliéru s ptáky, bazén, dřevo před deštěm a mnoho jiných míst, vyplatí se koupit z e-shopu Peplachty. Někteří lidé jej také kupují jako stínění na pergolu, přes které nepronikne světlo. Vyrobené jsou z PE materiálu a mají vysokou hustotu a dlouhou životnost.

Related posts

Japonské kuchyňské nože a jejich vývoj z válečné zbraně po gastronomický zázrak

admin

Jak docílit útulné a efektivní domácnosti?

admin

Užijte si dovolenou v klidu

admin

Leave a Comment