Bydlení Zahrada

Jaké typy zahradního nábytku si můžete pořídit?

Většina lidí se při kupování zahradního nábytku zaměřuje na cenově výhodné sestavy. V těch je vše potřebné a není nutné dlouze hloubat nad tím, co se k čemu hodí. Co si ale připravit sestavu zahradního nábytku tak říkajíc na míru a složit si právě to, co vaše zahrada nebo terasa potřebuje. Z jakých jednotlivých kusů nábytku můžete vybírat?

více v článku...

Zahradní stoly a židle

Stůl na zahradu je tím nejdůležitějším vybavením a také stavebním kamenem celé sestavy. Umožní nám postavit si na něj talíře při grilování, můžete si na něj odložit potřeby pro stolování, ale i přinést vlastní výpěstky ze zahrádky. Na stole se dají hrát ale i hry anebo si na něj naservírovat kávu. Ke stolu patří neodmyslitelně židle. A na zahradě tomu není jinak. Zahradní židle by měly být především lehké a pevné, aby se daly snadno přenášet a zároveň odolaly vrtochům počasí. Židle umožňující polohování přímo vybízí k relaxaci po obědě.

Zahradní lavice nejen pro velkou rodinu

Alternativou k zahradním sestavám stolů a židlí jsou zahradní lavice. Ty se dají přisunout ke stolu a vytvořit tak dostatečný prostor pro sezení většího počtu osob. Na místě, které by normálně stačilo pouze pro 2 židle, mohou na lavici sedět klidně i tři lidé. V lavicích se zároveň ukryje i úložný prostor. Zahradní lavici si můžete postavit i samostatně na místo s hezkým výhledem, kam se můžete chodit kochat.

Lenošení na pohovce nebo lehátku

Zahradní pohovky mají své místo především na terase, kde pomáhají vytvořit zákoutí určené k odpočinku. Do menšího prostrou se hodí dvojsedačky, větší terasa zvládne i troj či čtyř místné sedačky. Mezi oblíbený zahradní nábytek patří také zahradní lehátka, která jsou ideální volbou například k bazénu. V případě lehátek se zaměřte na možnost jejich polohování a rozhodně nezapomeňte je doplnit slunečníkem, který vám zajistí příjemný stín. Lehátka můžete sehnat plastová, hliníková anebo dokonce masivní. Ta bývají ale nejdražší.

Zahradní houpačka – zábava pro malé i velké

Jestliže si chcete na zahradě užít legraci, pořiďte si zahradní houpačku. Velké tento kus zahradního nábytku přenese zpět do dětských let a ti malí budou mít další možnost, kde se houpat. Mezi klasiku českých zahrad patří dvojmístné či trojmístné houpačky, které jsou díky nízké hmotnosti snadno přenositelné. Dřevěné varianty houpaček jsou trochu dražší, ale zato trvanlivější. S jejich přenositelností je to ale horší.

Related posts

Hledáte kvalitní okna s neskutečně vysokou životností? Zvolte určitě hliníková okna

svet zeny

Cottagecore estetika

admin

Kde sehnat kvalitní nábytek a jak o něj pečovat?

svet zeny