Bydlení

Venkovní žaluzie a vše, co byste o nich měli vědět, než si je pořídíte

Mít doma dostatek denního světla je důležité z praktického i zdravotního hlediska. V domácnosti, kterou by šlo s trochou nadsázky přezdívat temnou komorou, se nežije příliš útulně. Přirozené světlo ovlivňuje naši náladu, výkonnost a samozřejmě i atmosféru, jež panuje v interiéru. Zajištění dostatku slunečního svitu je proto prioritou pro každého, komu záleží na svém zdraví i celkovém komfortu bydlení. Ale je zde i druhá strana mince – vlezlé sluníčko nás dokáže pořádně potrápit, a proto se ho musíme naučit krotit. Naštěstí to jde elegantně a zároveň stylově. Zapomeňte na klasické, tedy interiérové žaluzie a rolety a seznamte se s venkovním stíněním.

více v článku...

Když tradiční řešení nestačí

Regulace intenzity slunečních paprsků není složitá a samozřejmě ji bravurně zvládají i běžné vnitřní žaluzie a rolety. Jenomže proč si odpírat benefity venkovního stínění, které je již na první pohled „o level výše“? Určitě jste někdy zavadili pohledem o dům, jehož okna lemovaly venkovní žaluzie. A pravděpodobně vám hlavou problesklo, že „sice vypadají moc hezky, ale asi stály majlant“. Překvapivě jde o cenově dostupné řešení, jež se z dlouhodobého horizontu jeví i jako velmi úsporné. O tom za chvilku.

9 klíčových výhod venkovních žaluzií

Efektivní stínění

Hlavní motivací k pořízení venkovních žaluzií, a to navzdory dlouhého výčtu vlastností, zůstává stínění. Spolehlivá stínící technika umožňuje nakláněním lamel plynulou regulaci dopadajícího světla, a protože lamely a vodící lišty přesahují přes celou světlost okenního rámu, dochází v uzavřeném stavu k úplnému zatemnění (čehož s běžnými interiérovými žaluziemi dosáhnout nelze). Výsledný efekt samozřejmě záleží na konkrétním typu systému.

Úspora za energie

Jak již padlo výše, venkovní žaluzie stojí o něco více než vnitřní stínící technika. Vyšší cena má ovšem opodstatnění – podobně jako například při srovnání vozidla nižší střední třídy a luxusního modelu. Kromě komfortnějšího klimatu v domácnosti však mají pozitivní dopad na náklady na energie. Hliníkové lamely spolehlivě odráží teplo a v létě domácnost chrání před nadměrným přehříváním – na jižní straně domu třeba až o 9 °C. V zimě se přirozená klimatizace projevuje opačným efektem – brání nadměrnému úniku tepla přes okna.

Méně hluku z venkovního prostředí

Bydlení na rušném místě může být utrpení, ale ne vždy je možnost a chuť na stěhování. I v tomto směru jsou venkovní žaluzie skvělým pomocníkem, protože po uzavření účinně tlumí hluk. Efektivita hlukové izolace jde ruku v ruce s kvalitou zpracování jednotlivých typů. Dobrou volbou jsou venkovní žaluzie s vlisovanou gumou po celé délce lamel.

Dlouhá životnost a odolnost proti povětrnostním podmínkám

Venkovní žaluzie se vyrábí z trvanlivých a velmi odolných materiálů, na jejichž životnost mají povětrnostní podmínky zanedbatelný vliv. Můžete se díky tomu spolehnout na trvanlivost a zvýšenou odolnost proti okolním vlivům. Lamely z vysoce kvalitního hliníku bývají opatřeny speciálním nástřikem proti korozi. Ten navíc zajišťuje barevnou stálost a vylepšuje tepelné vlastnosti (lamely lépe odráží teplo). Údržba venkovního stínění je snadná a rychlá, vystačíte si s hadříkem a vodou, případně VAPkou nastavenou na nízký tlak.

Ochrana soukromí a zvýšená bezpečnost

Když venkovní žaluzie zatáhnete, získáte dokonalé soukromí. Oproti závěsům či látkovým roletám zcela zabraňují průniku světla a není přes ně vidět vůbec nic, ani siluety. A nezapomínejme ani na bezpečnostní funkci. V tomto směru sice dominují venkovní žaluzie, jejichž lamely jsou pevně spojeny, ale přesto přístup k oknům ztěžují a mohou potenciálního zloděje odradit.

Když k výše uvedeným výhodám předokenních žaluzií přičtete snadné ovládání s možností automatizace a prvotřídní designové zpracování, snadno dojdete k závěru, že v případě venkovního stínění chybu neuděláte.

Related posts

Současná situace nutí mnoho lidí, aby si hledali vlastní bydlení

admin

Jak vybrat lustr do obýváku?

admin

Fixace cen energií na měsíc. Jak funguje a vyplatí se v roce 2024?

svet zeny

Leave a Comment