Novinky ze světa bydlení Tipy a trendy Zahrada

5 tipů podle čeho vybírat svítidla

Bez svítidel se neobejdete v žádné místnosti, ovšem jejich výběr není vždy jednoduchý. Je třeba se řídit několika aspekty.

1. Je dobré myslet zejména na to, jak velký prostor potřebujete osvětlit. Podle toho si vyberte počet světelných zdrojů. Moderním řešením jsou kolejnicové systémy, spotová svítidla nebo třeba zapuštěné bodovky. Do obývacího pokoje se obvykle hodí hlavní centrální svítidlo, potom závěsný lustr nad konferenční stolek a ještě bývají tato dvě doplněna třeba nástěnnými svítidly. V kuchyni potřebujete především osvětlit dostatečně prcovní plochu, pořídíte si tedy nejlépe LED pásek, který nainstalujete jednoduše pod horní skříňky linky a budete dobře vidět na přípravu jídel. Kuchyň bývá většinou podstatně menší než obývací pokoj, stačí sem proto jedno centrální svítidlo. Nemalou službu interiéru udělají i světelné dekorace.

 2. Důležitý je výkon svítidla. Každé svítidlo je dimenzováno na určité světelné zdroje, je třeba si zjistit, jak maximálně výkonný může být světelný zdroj.

 3. Konstrukce svítidla. Každé svítidlo je také konstruováno na různý počet světelných zdrojů. Různé bývají rovněž patice pro uchycení světelného zdroje. Vzhled je rovněž velmi důležitý, je třeba, aby svítidlo svým stylem zapadalo do vaší představy ladění interiéru. K dostání jsou klasická svítidla, rustikálního typu i super moderní. Vybírejte podle vašeho vkusu a samozřejmě také podle stylu celého interiéru, aby svítidla ladila.

 4. Samozřejmě rovněž důležitým aspektem výběru svítidla je jeho cena.

 5. Nezapomínejte ani na materiál, je rozdíl, zda je vaše svítidlo vybaveno textilním, skleněným nebo kovovým stínidlem. Základní filozofií při výběru svítidla by mělo být to, že svítidlo ladí se zbytkem interiéru, pokud zvolíte lustr jako dominantu pokoje, ostatní prvky v pokoji už by měly být méně výrazné.

Related posts

Prodej či nákup realit je dobré správně načasovat

admin

Proč bydlet v moderní rezidenci?

admin

Interiérové dveře Praha: česká kvalita pro vaše bydlení

admin

Leave a Comment