Bydlení

Chcete se koupat každý den. Pak se asi bez vlastního bazénu neobejdete

Plavání je po všech stránkách skvělé. Člověk se totiž ve vodě cítí tak trochu jako ve stavu bez tíže, díky čemuž vůbec nedostává zabrat kostra. To je například u běžného posilování velký problém.

Chcete-li si tak udržet kondici a zároveň zapracovat i na svém svalstvu, věnujte se plavání, ideálně denně. Pokud nemáte poblíž žádný rybník, přehradu ba ani veřejné koupaliště, případně toužíte po soukromí, můžete si vlastní vodní plochu vystavět u sebe na zahradě.

Levné verze nejsou pro plavání dobré

V dnešní době nemá nikdo peníze na rozdávání, a tak máme obvykle tendence kupovat levné věci, třeba nadzemní bazény. Ty nejsou vyloženě špatné, nicméně příliš vašemu účelu neposlouží.

Jsou totiž určeny hlavně pro menší děti, kterým se stačí jen vyčvachtat, případně udělat několik málo temp. Dospělý člověk však v něčem takovém plavat nemůže.

Chcete-li něco většího, například tradiční zapuštěný plastový bazén, budete se muset smířit s nutností sáhnout do portmonky přeci jen o trochu hlouběji, než jste možné prve zamýšleli.

Stavební práce

Důvodem vyšší ceny jsou hlavně stavební práce, které jsou v tomto případě zcela nezbytné. Minimálně je potřeba vyhloubit pro koupací plochu dostatečně velkou díru, což už stojí nějaké ty peníze. K tomu jsou však potřeba i další úpravy.

Nakonec ale budete spokojeni, jelikož zapuštěný bazén je snem většiny lidí. Když navíc nebudete příliš šetřit, můžete si pořídit rovnou přelivový bazén. Na rozdíl od dnešního standardu jsou přelivové modely díky hladině na úrovni země daleko atraktivnější. Navíc se i mnohem lépe čistí.

K čištění vám bude stačit obyčejný bazénový chlór, případně můžete použít aktivní kyslík, jenž je sice prost zápachu, avšak cenově o něco náročnější. Použít se dá i mořská sůl, nicméně ta už je opravdu hodně drahá a je potřeba ji navíc zkombinovat se solonizační jednotkou.

Related posts

Akustické panely a lamelové stěny od Woodpasta.cz

svet zeny

Zkuste to s hypotékou

svet zeny

Hra s barvami a světly v interiéru našeho bytu či domu

admin