Jak na to

Při stavbě dřevěné terasy vám pomůže důmyslné příslušenství

Rozhodli jste se, že letos konečně zrealizujete svůj velký sen a postavíte si doma terasu? Pokud máte prostor, kde ji umístit, je to bezesporu výborný nápad. S terasou získáte skvělé místo venku, kde budete moci trávit čas s rodinou, s přáteli i jen tak sami. Aby vám však sloužila jak má po mnoho let, je důležité ji perfektně postavit. A k tomu vám pomůže užitečné příslušenství k terasám.

více v článku...

Jednoduché, ale šikovné terasové distanční podložky

Prvním příslušenstvím k terasám, které byste měli znát, jsou určitě distanční podložky. Usnadní vám montáž terasy a zároveň ochrání dřevo v místech, kde se nejvíc drží vlhkost. Prkno a hranol k sobě pevně přitisknou. Distanční podložky Gardina mají speciální konstrukci s vylepšenou ventilací, a tak vytvoří prostor, díky němuž dřevo po namočení rychleji osychá. Zároveň vymezují spáru mezi prkny, čímž zjednodušují montáž.

Srovnejte terén rektifikačními terči

Jestliže není podklad pod terasou na 100 % rovný, je potřeba jej srovnat. K tomu můžete využít terasové rektifikační terče. Umístit je lze buď pod celou terasu, nebo jen v místech, kde je to potřeba. Pokud potřebujete dorovnat sklon jen nepatrně, použijte bez obav granulátové podložky pod hranoly, jež jsou cenově dostupnější a svůj účel plní výborně.

Při větším rozdílu sklonu je rektifikační terč spolehlivou vychytávkou. Navíc vybrat si můžete z několika velikostí, vyberete si tak terče přesně dle vaší potřeby. Terče neslouží jen pro vyrovnání povrchu, ale i prodlužují životnost terasy. Vytváří prostor mezi podkladem a dřevěnými hranoly, umožňuje pravidelný odtok vody, odvětrání terasy a chrání dřevo před vlhkostí.

Tohle i další příslušenství k terasám, stejně jako prkna na terasu nebo dřevěné hranoly najdete na Gardina.cz. Kupte si kvalitní zboží za skvělé ceny.

Related posts

Úklidová prevence před bacily

admin

Máte zaměstnance? Nechte mzdové účetní na externí firmě

svet zeny

Přichází jaro – nejvyšší čas na pořízení nové pergoly

admin