Bydlení

Inspirace pro stylovou ložnici v roce 2022

Trendy ovlivňují spoustu oblastí našeho života. Pokud hledáte novou inspiraci pro vaši ložnici, zjistěte, co bude v roce 2022 v kurzu. V tomto článku se dozvíte, na co přesně dát v moderní ložnici důraz.

více v článku...

Trendy interiérového designu pro rok 2022

U interiérů je letos obecně třeba co nejvíce přihlédnout k jednoduchosti a minimalismu. Do popředí se například dostává přirozené světlo, a proto jsou pro interiéry důležitá velká a dobře umístěná okna. Pokud je z nějakého důvodu k dispozici nemáte, můžete vsadit alespoň na dostatečné množství umělých světel v podobě nejrůznějších lamp, intimních světel či led pásků.

Letošní interiéry se rovněž vrací k přírodním kořenům. A proto není divu, že se čím dál častěji přistupuje právě k přírodním materiálům, které vám pomohou v interiéru navodit příjemný pocit. Dřevo se objevuje nejen na podlahách, ale i jako materiál pro obklad stěn.

Kromě toho se do popředí stále častěji dostává téma udržitelnosti a zero waste. Vzhledem k tomu můžete v domácnosti přistupovat k udržitelným materiálům a celkově myslet na minimalizaci odpadu.

Se skandinávským stylem neuděláte chybu.

Trendy pro moderní ložnice 2022

Pojďme se nyní podrobně podívat na ložnice. Právě pro tyto místnosti totiž platí hned několik trendů, kterými se v letošním roce můžete řídit.

Důraz na pohodlí, kvalitu a původ vybavení

Z obecného hlediska je třeba v ložnici dbát na pohodlí. Přece jenom se jedná o místnost, která primárně slouží k vašemu odpočinku. Pokud se pouštíte do zařizování nové ložnice nebo její rekonstrukce, doporučuje se dbát na kvalitu a původ vybavení. To znamená, že raději investujte do kvalitního nábytku z masivu místo dřevotřískového, který vám vydrží sotva pár let.

Skandinávská jednoduchost

Pokud chcete svou ložnici něčím ozvláštnit, můžete se rozhodnout pro zakomponování skandinávského stylu. Používat můžete obzvláště doplňky čistých tvarů, otevřené knihovny, závěsné noční stolky a masivní rámy postelí, které jsou svým designem inspirovány skandinávskými zeměmi.

Ve skandinávském designu má rovněž své místo teplá šedá barva, která se zde snoubí s masivním dřevem a přirozeným světlem a dohromady vytváří útulnou atmosféru.

Manželské postele s velkým čalouněným čelem

Letošní trendy se samozřemě dotýkají i nejvýraznějšího kusu nábytku v ložnici, tedy postele. Pokud chcete jít s dobou, měli byste se v ideálním případě rozhodnout pro kvalitní postel s velkým čalouněným čelem, která na první pohled působí pohodlným a elegantním dojmem. Vsaďte třeba na luxusní boxspring neboli kontinentální postele, které slibují pohodový spánek.

Kontinentální postele od Materasso. Zdroj: materasso.cz

DIY prvky

Pusťte se do tvorby a ozdobte svou ložnici zajímavým DIY prvkem. Pokud si rozumíte s nářadím, můžete se pustit třeba do tvorby nějakého kusu nábytku. Chybu neuděláte ani v případě, že se rozhodnete pro šití povlečení nebo pletení velké deky či přehozu. Nebo si zkuste vyrobit zajímavou dekoraci z betonu, například v podobě vázy nebo květináče.

Víceúčelové prvky

Trendem letošního roku je také využití nejrůznějších víceúčelových prvků. Jednat se může například o skříňku, která zároveň plní funkci nočního stolku. Stejně tak manželská postel může zároveň zastávat funkci úložného prostoru, případně ji můžete během okamžiku proměnit v útulnou pohovku. Tyto rady přitom ocení zejména ti, kteří v domácnosti bojují s prostorem.

Barva roku 2022

Barva roku každoročně ovlivňuje trendy v oblasti módy i bytového designu. Rok 2022 je přitom ve znamení barvy Very Peri, což je barva, která kombinuje hned několik odstínů. Definovat bychom ji mohli jako brčálově modrou s fialově červeným podtónem. Barva Very Peri je inspirována květem barvínku a do ložnice je velmi vhodná.

Tento odstín se hodí třeba ke hnědé nebo zelené barvě. Zajímavou kombinaci vytváří také s výraznou žlutou nebo dalšími odstíny fialové barvy. Pokud chcete v ložnici všechno sladit k dokonalosti, symbolizují sázku na jistotu barevně jednotné ložnicové sestavy.

Barva roku 2022.

Tapety

Interiérové tapety zažily svůj návrat už v roce 2015. Tento trend přitom trvá až dodnes. Tapety se používají z toho důvodu, aby prostoru dodaly potřebnou barvu a kontrast. V kurzu jsou tapety v jasných odstínech nebo pastelových tónech. Chybu neuděláte ani s tapetou v imitaci dřeva, betonu nebo kamene.

Vzory

Vaše ložnice rozhodně nemusí kombinovat jen jednoduché barvy a minimalistické designy. Experimentovat můžete se smíšenými vzory na polštářích, povlečení nebo třeba na malých kobercích.

Rady a tipy závěrem

Při vybavování ložnice vždy dávejte důraz na váš osobní vkus a pohodlí. Přece jen se jedná o váš domov a je důležité, abyste se v něm cítili pohodlně především vy sami. Výše uvedené body ale můžete použít jako inspiraci v případě, že chcete vyzkoušet něco nového. Stejně tak se může jednat o praktické vodítko tehdy, když tvoříte pokoj pro hosty a chcete, aby se v něm cítili příjemně.

Related posts

Hloubkové čištění perských koberců

svet zeny

K Vánocům novou dětskou sestavu do pokojíčku

admin

Jak docílit útulné a efektivní domácnosti?

admin

Leave a Comment