Tipy a trendy

Půjčovna stavebních strojů – jaké zařízení si člověk může půjčit?

Chystáte se na realizaci vašeho vysněného projektu a potřebujete k tomu stavební stroje? Nemusíte si je hned kupovat, dnešní doba nabízí různé služby, jednou z nich je půjčovna stavebních strojů.

více v článku...

Vibrační válce

Je jasné, že pro stavbu nájezdu před domem nebudete používat vibrační válec. Ten je určen pro velké plochy – chodníky, silnice, základy domů, parkovací plochy, průmyslové stavby apod. Tyto válce se stejně jako vibrační desky využívají ke zhutnění zemin, asfaltu, živičných povrchů a štěrků. V nabídce jsou dva typy – tandemové anebo vedené. Tandemové jsou vhodné pro povrch tvořený z živice a smíšených zemin, vedené válce se využívají k úpravě dokončovacích prací.

Vibrační pěchy

Vibrační pěchy jsou skvělým řešením pro prostorově omezená místa. Využívají se pro menší prostory, díky úzké hutnící patce a nízké váze stroje se dostanete i do těch nepřístupných výkopů. Avšak pozor, pokud se chystáte na asfalt, tato technika pro něj není vhodná. Naopak v případě, že se chystáte pracovat s jílem, vibrační pěch je tou správnou volbou.

Vibrační desky

Pokud jste se rozhodli pro zámkovou dlažbu před domem, vibrační deska se vám jistě bude hodit. Jejím úkolem je zajistit zvýšení únosnosti podloží a samozřejmě i zamezení sesedání půdy. Díky tomu, že tento stroj omezuje propustnost vody, dochází ke zvýšení stability daného podloží. Hravě si poradí s hutním štěrkem, zeminou i živičnými povrchy. Můžete si tak vybrat mezi deskami jednosměrnými či reversními. Nemusíte se obávat, téměř každá půjčovna stavební mechanizace tuto desku nabízí.

Ačkoliv jsme uvedli pouze pár příkladů, které půjčovna stavebních strojů nabízí, na výběr je jich spousta, od těch menších, (řezač spár, vrtací zařízení) až po ty větší (hydraulické rozrušovací kladivo, nakladač s rypadlem). Záleží na tom, jakou práci chcete provádět.

Related posts

Udržitelné čištění vody v domácnosti i v komerční sféře

admin

Remoska má čestné místo v kuchyni i dnes

admin

Jak vybrat ten správný vodoměr do vaší domácnosti či bytového domu?

svet zeny

2 comments

Leave a Comment