Tipy a trendy

Nevyhýbejte se vaně. Koupel má léčebné účinky na naše tělo

Koupel již odpradávna patří mezi očišťující rituály, proto je součástí každého kvalitního wellness balíčku. Čas strávený ve vaně nám přináší nejen klid a relaxaci, ale hlavně blahodárné účinky na naše tělo.

více v článku...

Podívejte se, proč je správná koupel dobrá pro vaše tělo i duši.

Proti nachlazení nebo na přehřátí celého těla
Koupel do 40 stupňů Celsia způsobuje zdravé prokrvení celého těla. Jsou-li cévy zúženy chladem a přitom je pořádně prohřejte horkou lázní, cévy se rozšíří a krev se může dostat po celém těle. Studenýma rukama a nohama se můžete rozloučit. Zdravé prokrvení navíc pročistí tělo od bakterií, zabraňuje jejímu dalšímu usazování a podporuje obranyschopnost organismu.


Pokud se nejedná o nachlazení, ale jste skutečně nemocní, pak se nejprve poraďte se svým lékařem o správném postupu léčení.

Avšak při nachlazení můžete vsadit právě na teplou koupel.

Přidejte výtažky z eukalyptu a čerstvé jehličí z borovic a jedlí. Aromatická vůně dokáže uvolnit dýchací cesty a pomáhá při vykašlávání.


Jelikož je organismus během nemoci již tak oslaben, rozhodně se nedoporučuje zůstat ve vaně dlouho. Optimální doba je přibližně 20 minut, abyste organismus naopak ještě více nepřetížili než naopak. Po koupeli se ještě zabalte do deky nebo županu a v klidu odpočívejte, aby se tělo stihlo regenerovat a zvyknout si na pokojovou teplotu.
Pomáhá utlumit bolesti svalů a kloubů


Horká koupel má také velmi pozitivní účinky proti bolestem svalů a kloubů. Teplá voda dokáže ztišit bolest, uvolnit svalové napětí a regenerovat klouby i svaly. V tomto případě si také můžete pomoci dary přírody.
Zkuste svou vlastní léčivou solnou koupel. Pořiďte si kvalitní hrubozrnnou sůl z Mrtvého moře nebo himálajskou sůl. Tyto soli mají léčivé vlastnosti jak na dýchací cesty, tak na klouby a kožní problémy. Koupel můžete ozvláštnit ještě o přírodní antioxidanty – skořice a hřebíček.


Pro kvalitní spánek

V dnešní době už mnoho lidí trpí nekvalitním spánkem. Příčinou je neustálý spěch a stres, které nám život přináší. Teplá koupel je ideální způsob, jak ze sebe shodit veškeré napětí a uvolnit se. Jen tak můžete dosáhnout kvalitního spánku bez častého probouzení. K těmto žádoucím efektům nám navíc dopomůže levandule. Můžete použít jak levandulový olej, tak přímo sušenou levanduli. Má mnoho blahodárných účinků, ale mezi ty největší patří uklidnění, uvolnění a podpora spánku.

Related posts

Umělé živé ploty na balkon nebo zahradu. Dodají stín, ale také zajistí dostatek soukromí.

svet zeny

Pořiďte si nové jídelní židle, na které budete právem pyšní

admin

Tepelná čerpadla – ekologické vytápění

admin

Leave a Comment