Tipy a trendy

Jak se vypořádat s vyhořením

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a jsme v práci od rána do večera. Někdy nás v tom shonu ani nenapadne, že už překračujeme své vlastní možnosti. Vyhoření je pak takovou poslední stopkou, která nám ukáže, že nutně musíme zpomalit. Co ale potom dělat?

Zapracujte na svém postoji k práci

I když se mentalita profesního světa v tomto ohledu postupně proměňuje, stále si velmi vážíme píle, produktivity, vytrvalosti a dravosti v pracovním životě. Pokud to však přeženeme, může to mít za následek zhroucení osobního života, zdraví a vztahů. Zejména pracujete-li na vysoké pozici, kde je velká míra stresu na denním pořádku a zároveň velmi konkurenční prostředí, pak byste se měli mít na pozoru. Práce je důležitá, ale rozhodně by neměla tvořit středobod vašeho světa.

Odpočívejte dle svých možností 

Pokud se potýkáte s vyhořením, zjišťujete, že vlastně už ani dál ve stejném tempu fungovat nemůžete, že jste narazili na nepřekonatelnou překážku vyčerpání a demotivace. Pokud si tedy od práce nemůžete dát úplný klid, což by sice bylo na místě, ale málokdo si to může dovolit, musíte hledat dostupné způsoby relaxace a odpočinku. Zkuste pustit povinnosti, které jdou nad rámec absolutní nutnosti, a naučte se trávit čas i naprostým nicneděláním. Choďte brzy spát a víkend travte co možná nejpříjemněji. A nezapomeňte si vybrat dovolenou, pokud můžete.

Zvažte změny životního stylu

K návratu mentální i fyzické svěžesti může pomoci i lepší strava, pohyb, dostatek pobytu na čerstvém vzduchu, tekutiny, vitaminy a tak dále – věci, o kterých všichni víme, ale máme pocit, že je nepotřebujeme nebo jim budeme věnovat pozornost až někdy v budoucnu. Zkuste žít zdravěji a dát svému tělu vše, co potřebuje, aby se po velké zátěži začalo restaurovat. Uvidíte, že v průběhu několika dalších měsíců se zlepší nejen vaše kondice, ale i celková nálada

Related posts

Nebankovní hypotéky

admin

Zajistěte si komfort díky klimatizaci Praha

admin

Vybavte si byt kvalitním nábytkem

admin

Leave a Comment