Tipy a trendy

Rekonstrukce stoupaček

Výměna nebo rekonstrukce stoupaček je často velkou kapitolou pro SVJ panelových domů, ale i pro obyvatele menších bytových domů včetně majitelů vlastních domů. Jedná se o relativně náročný úkon, který vyžaduje koordinaci mnoha činností. Pokud má být rekonstrukce stoupaček dobře provedená, měli byste vybrat firmu, která s tím má dostatek zkušeností. Důležité jsou také profesionální stroje, možnost vlastní tlakové zkoušky a kamerové kontroly provedení.

Odpadní stoupačky řeší odvod vody v bytových domech ale i domech rodinných. Začínají v nejvyšším patře a vedou až do spodních částí budovy. Na stoupačky navazují potrubí svodná. Naopak do stoupaček vedou potrubí připojovací od zařizovacích předmětu, jako je umyvadlo nebo toaleta. Stoupačky jsou prakticky vždy vedeny svisle průřezem budovy.

Pro správné započetí prací je třeba mít vypracovaný projekt, účast samotného projektanta je také vhodná. Logicky se začíná zakrytím všech prostor a částí, které by mohla rekonstrukce poškodit. Prvním úkonem je demontáž starých stoupaček. Většinou se jedná o litinové potrubí, které je těžké a obtížně se s ním manipuluje. V současnosti se nejčastěji nahrazují za stoupačky z materiálu HT s potřebným průměrem. Ten samozřejmě úzce souvisí s počtem zařizovacích předmětů, nebo v bytových domech, s počtem bytových jednotek, které jsou na svislé odpadní potrubí napojené.

Postup prací je třeba v bytových domech koordinovat. Je nezbytné zajištění neustálého přístupu do bytových jednotek během probíhajících prací. Výstavba se zpravidla provádí od spodních pater, kdy se ukotvuje páteřní rozvod. Následuje napojení připojovacích potrubí.

Správné dokončení prací by měla deklarovat tlaková zkouška v celé délce potrubí a také kamerová revize. Po finálních testech následuje úklid prostor.

Related posts

Kvalitní zrnková káva: připravte si lahodný nápoj

admin

4 dárky, které muži nejvíce ocení

admin

Remoska má čestné místo v kuchyni i dnes

admin

Leave a Comment