Jak na to

I na beton se dá jít moderně. Zkuste armování z kompozitu

Léto není příliš horké, a tak je čas vrhnout se na betonářské práce. Aby beton něco vydržel, potřebuje armovat. Kam pro moderní kari sítě vhodné k armování?

Kari sítě jsou důležitým pomocníkem při profesionálním i amatérském betonování. Armování betonových konstrukcí výrazně zvyšuje pevnost betonu a současně pružnost betonové hmoty. Díky do betonu zalitým kari sítím vydrží beton vyšší zátěž a lépe odolává mrazu. Takto dobře navržený a zrealizovaný beton je pak dobrým a bezpečným podkladem například pod dlažbu, která nemá tendence praskat spolu s podkladovým betonem. Odolá též na namáhaných pojezdových plochách.

více v článku...

Armujte moderně s kompozity

Kromě standardních ocelových sítí se dnes pro armování používá rovněž kompozitní kari síť. Vyrábí se z čedičových vláken a považují se za plnohodnotnou náhradu klasických kari sítí. Jsou však až třikrát pevnější v tahu než ty ocelové a současně sedmkrát lehčí. Díky tomu se s nimi lépe manipuluje. Současně nejsou magnetické, nekorodují, nenegují různé elektrosignály či wifi, bývají též odolné kyselinám i dalších chemickým látkám. Mají rovněž nízkou tepelnou vodivost.

Pro armování se kromě kari sítí využívají rovněž ocelové roxorové tyče. I ty se dnes plnohodnotně nahrazují kompozitními roxorovými tyčemi s tím, že opět nabízí stejná pozitiva jako další armovací kompozitní materiál.

Čedičové kompozitní kari sítě mění stavebnictví

Jsou ideální pro moderní stavby, kde se třeba používají v kombinaci s podlahovým vytápěním. Ocel v konstrukci navíc dělá problém se šířením signálu. Může se vám tak stát, že doma bojujete se slabým mobilním signálem i třeba se zhoršeným dosahem wifi. Proto se dnes nahrazuje ocel čedičem. Tato sopečná vyvřelina stékala do moře, kde se z ní stal kámen známý jako čedič. Charakterizuje jej speciální odlučnost. Čedič se technologicky rozvlákňuje a vznikají čedičová vlákna se zajímavými fyzikálními vlastnostmi.

Práce s kompozitními materiály při armování znamená úsporu financí i času. Montáž je jednodušší než u klasické oceli. Kompozitní armovací materiály prodávají stavebniny Říčany. Začněte betonovat moderně.

Related posts

3M pásky dokáží výrazně usnadnit práci řemeslníkům i kutilům

admin

Zajistěte si komfort díky klimatizaci Praha

admin

Vánoce přicházejí a s nimi báječné dny volna a televizní pohádky

admin

Leave a Comment