Bydlení Tipy a trendy Zahrada

Umělé živé ploty na balkon nebo zahradu. Dodají stín, ale také zajistí dostatek soukromí.

více v článku...

Už za pár týdnů nás budou příjemné jarní teploty lákat k posezení venku, třeba na balkoně nebo terase, kterou máme hned u kuchyně nebo obývacího pokoje, a tak je ještě snadnější strávit na čerstvém vzduchu trochu času. Ten nám ale mohou otravovat nebo znepříjemňovat sousedé nebo kolemjdoucí, jejichž zvědavé pohledy narušují naše soukromí. Jak tento drobný problém vyřešit a zajistit si ničím nerušený odpočinek? Nabízí se zástěny na balkon či terasu, v nabídce florum.cz však najdete také řešení, které se dokonale hodí také na zahradu.

Soukromí na balkoně raz dva!

Jako první se s námi pojďte inspirovat, jak si rychle a jednoduše zajistit soukromí na balkoně nebo terase, která je super prostorná na posezení s kávou o samotě, nebo klidně s přáteli. Jediné, co vám překáží, je zábradlí, které ochraňuje před pádem, nikoliv však před pohledy kolemjdoucích, pokud máte balkon nebo terasu v nižších patrech.

Řešení, kterým jsou rohože v imitaci bambusu nebo ratanu, je velmi jednoduché. Například bambusové rohože jsou hned v několika barevných provedeních, vybrat si tak můžete přesně tu, která vám bude na balkoně nejpříjemnější. Na výběr máte také z mnoha rozměrů. Jednotlivé rohože je možné na sebe buď napojit a prodloužit tak jejich délku, případně ji jednoduše zkrátit přestřižením. Upevnit ji je možné k zábradlí nebo jiné konstrukci díky plastovým svorkám.

Kromě toho, že díky rohožím získáte soukromí, vytvoříte na balkoně nebo terase také stín, který především za parných letních dní rozhodně uvítáte.

Umělé živé ploty na zahradě

Nejen na balkoně, ale také na zahradě vyžadují mnozí z nás soukromí. To je samozřejmě možné vyřešit vysázením tují, u těch však nějakou dobu trvá, než vzrostou do požadovaných rozměrů. Umělý živý plot poskytne soukromí okamžitě, stačí jej jen v dostatečném množství objednat a následně jej připevnit k plotu.

Na výběr máte z umělých živých plotů, které jsou namotány v rolích, případně z těch, které jsou dodávány v panelech. V obou případech se můžete těšit z kvality a stálobarevnosti. Obávat se nemusíte ani složitostí při upevňování. To je snadné díky plastovým utahovacím páskům, které jsou v dostání v černé nebo zelené barvě, aby to nejméně narušovaly vzhled umělého živého plotu.

Related posts

Nezapomínejte na povinné ručení na přívěsný vozík

admin

Jaké výhody přinášejí tepelná čerpadla vzduch voda

admin

Látkové nebo kožené křeslo?

admin

Leave a Comment