Bydlení Jak na to Tipy a trendy

Plísně na fasádě jsou skryté nebezpečí pro naše zdraví. Jak na ně?

Často říkáme, že naše největší bohatství je zdraví. Někdy ho ale mohou ohrožovat věci v okolí, aniž bychom si to uvědomovali. Třeba nenápadný zelený povrch na fasádě může mít výrazný vliv na naše zdraví, i když se to na první pohled nezdá. Pomoci může nátěr fasády.

Moderní bytové domy jsou dnes většinou opatřeny izolací, což sice přináší úspory na energiích, ale také skryté problémy. Izolace totiž narušuje přirozený proud vzduchu uvnitř stěn, a to vytváří vhodné podmínky pro vznik a zadržování vlhkosti i ideální prostředí pro šíření nebezpečných mikroorganismů. Proto by k pravidelné péči měl patřit i nátěr fasády bytových domů. Zelený povrch na fasádě jsou totiž ve skutečnosti usazené tyto množící se mikroorganismy – od plísní, bakterií a kvasinek různých typů až po houbové spóry, řasy a lišejníky, které jsou dobře známy svou toxicitou pro lidský organismus. Primárně ohrožují naše dýchací cesty, protože jejich spory unikají do vzduchu, pronikají do našich domovů při větrání a prostřednictvím oken a ventilačních otvorů.

Ale nejde jen o dýchací cesty; v prostředí s vysokou koncentrací těchto škodlivých mikroorganismů může být ohroženo celkové zdraví organismu. Naštěstí v Umyjemto znají jednoduchý způsob, jak tomu díky profesionálním službám v oblasti čištění fasád a jejich nátěrů předejít. Provedou bezplatnou inspekci domu, zhodnotí stav fasády a předvedou, jak by vypadal výsledek mytí fasády. Díky znalostem konkrétního domu je pak navržena kalkulace a řešení na míru jak pro mytí, tak i nátěr fasády.

Čištění a nátěr fasády domu dokáže zachránit i již značně poškozenou fasádu a obnovit její vzhled. K nátěru fasády jsou použity barvy nejvyšší kvality od značky Kabe Farben. Certifikovaná technologie těchto nátěrových systémů, původem ze Švýcarska, se osvědčila na trhu svou inovativností po mnoho desetiletí. Náš domov tak bude moci být opět krásný a bezpečný.

Related posts

Kolik stojí rekonstrukce domu? 

admin

Rekuperace vám pomůže mít doma čistý vzduch i příjemné ovzduší a ušetřit za vytápění

svet zeny

Nové bydlení jako je dřevěný srub na klíč?

admin

Leave a Comment