Bydlení

Barvy v dětském pokoji mohou mít velký vliv na chování dítěte

Vymalovat dětský pokoj vhodnými barvami má větší význam, než možná tušíte. Mohou mít totiž značný vliv na chování a náladu dítěte. Nespočet studií prokázalo, že různé odstíny navozují rozličné psychologické účinky. Společně s odborníky z řemeslnického cechu Ekomplex jsme pro vás připravili přehled základních informací. Při malování je berte na vědomí.

více v článku...

Žlutá

Žlutá je barvou radosti a energie. Do dětského pokoje přináší živost a osvěžení. Malíři Olomouc zároveň připomínají, že je také praktickou volbou pro místnosti, které trápí nedostatek přirozeného světla, protože dokáže zpříjemnit a rozjasnit prostor. Buďte však opatrní při volbě konkrétního odstínu – příliš intenzivní žlutá může působit rušivě.

Červená

Červenou barvu vnímáme jako velmi intenzivní. Přitahuje pozornost a v dětském pokoji může být na škodu, protože vyvolává přehnanou aktivitu. Malíři pokojů Ostrava proto podotýkají, abyste s ní pracovali opatrně, a to zejména v případě hyperaktivního dítěte. Naopak klidnější dítě může červená pozitivně stimulovat a dodávat mu energii.

Modrá

Modrá je dobrá, protože vybízí k relaxaci a navozuje klid. Logicky je rozumnou volbou do dětského pokoje dítěte, které trpí nočními můrami nebo má jiné potíže se spaním. Raději se však zaměřte na světlejší odstíny, jinak bude místnost působit příliš chladně.

Zelená

Zelená je synonymem pro svěžest, harmonii a bezpečí. Patří mezi velmi příjemné a uklidňující barvy – takže je pro dětský pokoj jako stvořená. Působí příznivě na dětské oči, dokresluje hravou atmosféru a posiluje soustředěnost. Jinými slovy jde o trefu do černého bez ohledu na povahu dítěte.

Při výběru vhodné barvy současně přihlížejte k věku dítěte. Zatímco pro kojence jsou dle vědeckých studií ideální pastelové tóny růžové, modré a zelené – a naopak naprosto nevhodné syté odstíny červené a žluté, u předškoláka již můžete vycházet z výše uvedených vlastností a klidně přidat na intenzitě. Starším dětem pak nechte volné ruce. Samy nejlépe vědí, jaké barvy se jim líbí a cítí se v jejich obklopení příjemně.

Related posts

K Vánocům novou dětskou sestavu do pokojíčku

admin

Kde se obrátit, když máte zájem o kvalitní betonové či anhydritové podlahy?

svet zeny

Hra s barvami a světly v interiéru našeho bytu či domu

admin

Leave a Comment