Bydlení Nemovitosti Novinky ze světa bydlení

Jak na glamour styl v interiéru?

Líbí se vám luxusní prvky a preferujete okázalost před jednoduchostí? Pak je glamour interiérový styl přesně pro vás. Přečtěte si, co je pro něj typické a jak v glamour stylu dekorovat interiér.

více v článku...

Vznik v Hollywoodu

Glamour styl vznikl ve 30. letech v Hollywoodu, když se producenti a režiséři snažili do filmů vnést okázalou eleganci a luxus. Do ateliérů byly vybírány opulentní dekorace, a ty se následně přenesly i do interiérů domů filmových hvězd. Glamour styl proslavili herec William Haines a také dekoratérka Dorothy Draper. „Glamour styl je velmi propojený se stylem art deco, a to hlavně v detailech, vzorech a barvách. Oba jsou zaměřené na bohaté textury, kontrastní vzory a zářivé barvy. Glamour je ale na mnoha úrovních jednodušší a nekombinuje se v něm tolik barev,“ doplňuje interiérová designérka Anke Glut.

Charakteristické prvky glamour stylu

Inspirací pro glamour styl jsou historická období baroka a rokoka. Používají se luxusní materiály, lesklá zrcadla a lakovaný nábytek. Podklad je však jednoduchý. Zdi jsou často jednobarevné, mají minimum vzorů a nejlépe glamour styl působí ve větších a vzdušných prostorech. Typické jsou materiály jako samet, mramor, drahé kovy nebo broušené sklo.  

Samet a jak ho kombinovat

Samet byl dříve považován za materiál, který si mohl dovolit málokdo. Dnes je však dostupnější, přesto stále luxusní a nadčasový. Do interiéru vnáší teplo a útulno. V glamour interiérech ho nejčastěji vidíme na sedacích soupravách nebo na dekoracích, jako jsou například dekorativní polštáře. „Samet se perfektně kombinuje s kovovými prvky, nejčastěji těmi zlatými nebo lesklými černými,“ dodává Anke Glut.

Kouzlo tkví v detailech

V glamour interiéru se skvěle vyjímají kovová svítidla, romantické svícny, vázy, lesklé mísy a především zrcadla. „Glamour zrcadla jsou dominantou místnosti. Typicky jsou bohatě rámované, opět ve stylu baroka nebo rokoka. Dokonce i nábytek může být zrcadlový. Hodit se budou nejrůznější vitráže a skříňky se zdobenými nožičkami nebo úchyty,“ vysvětluje Anke Glut. 

Glamour barvy

V glamour interiéru by měly být maximálně dvě až tři barvy. Čím jednodušší zdi, tím odvážnější mohou být doplňky a nábytek. Časté barvy jsou fialová nebo šedá a nesmrtelnou kombinací je černá společně s bílou. Tu však nezapomeňte ozvláštnit různými texturami a vzory. „Vzory jsou divoké. Může se jednat o mřížky, řecký klíč nebo dokonce zvířecí vzory. Nemělo by jich však být mnoho. Glamour interiér má jako celek působit harmonicky a na první dojem vzbuzovat wow efekt,“ uzavírá Anke Glut.

Related posts

V jakých případech se volá zámečnická pohotovost?

svet zeny

Chtěli byste nové dveře nebo kuchyňskou linku, ale máte hluboko do kapsy? Použijte samolepicí fólie – tapety

svet zeny

Pomoc finančního poradce je cesta k výhodné hypotéce

svet zeny

Leave a Comment