Novinky ze světa bydlení

Nadýchané a měkoučké osušky z bambusu

Ručníky hrají velmi důležitou roli v osobní hygieně a zřejmě proto jsme v jejich nákupu tak vybíraví. Hledáme barvu, co se nám bude hodit do koupelny, a příjemný mazlivý materiál. V posledních letech jste si možná všimli bouřlivé mánie okolo bambusových osušek. Co na nich všichni vidí?

Hlavní plus, které nám osušky z bambusu nabízí, je opravdu měkký materiál. Nadýchanou jemnost si všichni zamilují už v obchodě. Bambusové vlákno je velmi měkké, tudíž i ručníky jsou příjemné. Na rozdíl od bavlněných ručníků jsou načechranější a měkčí s každým vypráním. A to úplně bez aviváže. Za zmínku stojí také hygienické hledisko. Bakteriím a plísním se daří v bavlněných ručnících a flanelu. Bambusové vlákno pro ně není příznivým prostředím, takže se vyhnete spoustě nemocí.

Je to neuvěřitelné, ale bambusová osuška dokáže absorbovat až pětinásobek své hmotnosti. Díky tomu, jak je savá, není třeba tolik třít kůži a ta se nepodráždí. Bambus v koupelně si tedy nemohou vynachválit hlavně lidé trpící na atopické ekzémy a jiné kožní problémy.

více v článku...

Speciální péče není třeba

Bambus je sice speciální materiál, ale není třeba ho prát ručně. Může se dát do pračky s jemným prádlem a světlými barvami. Není však dobré používat na něj aviváž. Ta má totiž tendenci blokovat mikro mezery ve vláknech, které zajišťují savost. Ručníku to neubere ani tolik na měkkosti ale spíš na savosti. Doporučuje se vyprat ho před prvním použitím.

Kde koupit?

Sehnat se u nás dá běžně. Bambusové osušky nabízí například přímo e-shop bambusova-moda.cz. V sortimentu mají několik barev, na fotce byste materiál nejspíš nepoznali, znát je to až na dotyk. Tak to prostě chodí s veškerým textilem z bambusu. Vyrábí se z něj i oblečení nebo povlečení pro každého, kdo chce dopřát svému tělu nejdokonalejší péči. Také ostatní výrobky z bambusu jsou totiž tak neuvěřitelně měkké.

Related posts

Půjčka do výplaty pomůže i s novým vybavením pro domácnost

admin

Využití tatranského profilu a palubek

admin

Společnost HONEYWELL přichází s informací, jak ochránit domácnost před OXIDEM UHELNATÝM

admin

Leave a Comment