Jak na to

A titul nejlepšího pomocníka v kuchyni vyhrává… Kuchyňský robot!

Kuchyňské spotřebiče jako pečící trouba, myčka nádobí, mikrovlnná trouba, varná deska nebo rychlovarná konvice jsou dnes standardní výbavou a nutností snad v každé domácnosti. Velké oblibě se těší také kuchyňské roboty. Doby, kdy uměl kuchyňský robot maximálně zamíchat těsto, již dávno minuly. Dnes s pořízením pomocníka ve formě robota získáte multifunkční zařízení, které využijete k nejrůznějším kuchyňským úkonům a které ušetří především váš čas.

Kuchyňské roboty za vás během pár chvil pohodlně uhnětou těsto nebo pomelou maso, umí však také strouhat, sekat, mixovat i šlehat. Stačí přestavět robota podle aktuální potřeby, vyměnit požadované nástavce, například sekací za mlecí, a stisknout tlačítko pro zapnutí.

Kromě samotných funkcí kuchyňského robota se však při výběru zaměřte i na další parametry a vlastnosti. K čemu by vám byl multifunkční kuchyňský robot, který nemá dostatečný výkon k uhnětení i velmi tuhého těsta? Nebo robot, který sice umí šlehat, ale nedisponuje dostatečným počtem otáček, případně se při delším šlehání extrémně zahřívá? Stejně tak výkonný robot, jenž má bohužel malou nádobu, takže se vám příprava většího množství jídla protáhne kvůli nutnosti dělat vše nadvakrát? S takovým robotem byste příliš práce nesvedli.

Na jaké parametry se tedy při výběru kuchyňského robota zaměřit?

  • Výkon: pokud chcete používat multifunkční robot i ke hnětení či sekání a nikoli jen jako obyčejný nástroj k výrobě lehké šlehačky nebo krému, měl by mít dostatečný výkon, aby bez problému zvládl i ty největší výzvy vašich kulinářských dovedností. Vybírejte mezi roboty s výkonem alespoň 800 W, lépe ale od 1000 W a více.

  • Objem nádoby: zde je důležité ujasnit si, k čemu budete mít v plánu kuchyňský robot používat. Pokud je vám příprava různých krémů, náplní nebo těsta ve větším množství cizí, pohodlně si vystačíte s nádobou menšího objemu, kolem tří litrů. V opačném případě je vhodnější sáhnout spíše po nádobě s větším objemem, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. Některé kuchyňské roboty nabídnou velikost nádoby až kolem sedmi litrů.

  • Požadované funkce: základem je samozřejmě šlehání, hnětení a mixování. Lepší modely však zvládají daleko víc. Odšťavnit ovoce a zeleninu, vylisovat pomeranče nebo citrony, pomlet mák i maso, nakrájet zeleninu do tvaru hranolků a mnoho dalšího. Pokud máte v kuchyni dostatek prostoru pro uskladnění příslušenství ke kuchyňskému robotu, které nebudete používat příliš často, určitě neváhejte a pořiďte si takový kuchyňský elektrický robot, který bude umět více než jen základní úkony.

Je taktéž vhodné, aby váš kuchyňský elektrický robot uměl plynule regulovat otáčky a nedocházelo tak ke zbytečným rázům při přepínání rychlostí. Planetární systém míchání je u většiny kuchyňských robotů standardní funkcí, ale raději se před koupí vybraného typu robota přesvědčte, že tímto konkrétní model disponuje. Displej je pak spíše nadstandardní záležitostí pro modernější design, stejně jako barevná škála kuchyňských robotů. Výběr barvy oceníte především v případech, kdy bude mít váš kuchyňský robot své stálé místo na kuchyňské lince a vy jej nebudete schovávat do skříňky. Design místnosti vám tak tento kuchyňský spotřebič ani v nejmenším nenaruší.

Kuchyňské roboty, stejně jako všechny ostatní kuchyňské spotřebiče, pořídíte v široké cenové relaci, cena se samozřejmě odvíjí od vlastností, funkcí, materiálu, výkonu i značce. Nejlevnější kuchyňské roboty pořídíte již zhruba od tisícikoruny až po několik desítek tisíc korun. Za částku kolem 10 tisíc se dají zakoupit kuchyňské roboty s běžně dostačujícím výkonem, velmi dobrými funkcemi, kvalitním zpracováním i zajímavým designem, které budou skvělými pomocníky ve vaší kuchyni.

Related posts

Zpříjemněte si prostředí doma i v kanceláři, díky klimatizaci

admin

Ucpal se vám odpad a nepříjemně zapáchá

admin

V čem spočívá rizikové kácení stromů?

admin

Leave a Comment