Zahrada

Vysavače a foukače

Jak na spadané listí

Každý rok je to stejné, pokud máme zahradu doslova až obřích rozměrů, nezbývá často než naříkat. Listí spadané ze stromů je nutné shrabat a vyvážet postupně na kompost nebo jinak likvidovat, taková práce mnohdy zabere i několik dní. Celá dovolená během podzimu v trapu? Ne, to vůbec není nutné. Existuje technika, která s touto namáhavou a nevděčnou prací dokáže úspěšně pomoci. Vysavače a foukače jsou nám k dispozici už pěkných pár let, proč si je proto nepořídit?

Co jinak trvá dlouhé hodiny, zvládnou vysavače a foukače doslova a do písmene za pár minut. Mají přímo parádní výkon a hodí se nejen pro zahrady rodinných domů, ale na chatu. Nebo dokonce spravujete rozsáhlejší areál plný stromů? Tyhle věci se hodí prostě všude, kde se musí odklízet napadané listí, které často obrazně řečeno přerůstá přes hlavu. Žádné hrábě ani koště, navíc Vás vůbec nebudou bolet už tak dost namáhaná záda. Pro vysavače a foukače je tahle práce jen hračka, podzim tak může být o poznání více pohodový. Listí, které je často nasáklé vodou, zbytky trávy, které vypadly z koše od sekačky, pár větví ze stromů na zahradě. To vše může být v mžiku minulostí.

Elektrický nebo benzínový

Při výběru těchto výrobků by měl být samozřejmostí velký sběrný vak. Ideální objem je i padesát litrů nebo více, ono se to možná na první pohled nezdá, ale listí zabírá celkem hodně prostoru. Důležité je i zvážit celkovou hmotnost, protože vysavač a foukač (nebo obojí v jednom) budete nosit po celé zahradě s sebou.

Na výběr máte ze dvou základních typů foukače – elektrický nebo benzínový? Oba mají své pro i proti. Foukače pracující na elektrickou energii jsou velmi tiché a lehké, nakonec jsou i cenově výhodnější, ale jsou velmi omezené v pohybu – prostě syndrom dosahu elektrické zásuvky a dál se v žádném případě nedostanete.

Benzínový foukač

Benzínový foukač je zase na jednu stranu poněkud hlučnější, ale můžete se s ním prakticky neomezeně pohybovat. Pokud jej tedy unesete, váží trochu více a mínusem jsou i benzínové výpary. Na větší zahrady a třeba parky jde ale o naprosto nezbytnou pracovní pomůcku. Nevíte, co si přesně vybrat? Rozhlédněte se, kolik je na zahradě stromů a kde jsou umístěné, jak je zahrada velká a tak dále.

Ale nedívejte se jen na výkon nebo cenu. Důležitá je i ergonomie, tedy jinými slovy, aby se vysavač či foukač dal pohodlně a bezproblémově držet. Vyzkoušejte si jej ještě v obchodě, pohyb ze strany na stranu a chůzi s ním, abyste pak nebyli v budoucnu překvapení. A v neposlední řadě – nezapomeňte na chránič sluchu, ten je při práci s těmito zařízeními nanejvýš důležitou ochrannou pomůckou!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Aktuality

Related posts

Natura Rock Effect je nenahraditelný postřik

admin

Inspirace bydlení: Magazín Krásné Bydlení

admin

Jak jsem vybírala správnou sedačku do obývacího pokoje

admin