Bydlení

Co musíte udělat po koupi nové nemovitosti, abyste měli vše v pořádku?

Všichni noví majitelé nemovitostí se jistě nemohou dočkat, až se nastěhují nebo svou nemovitost začnou pronajímat. Krátce po koupi musíte ale zařídit mnoho věcí, bez kterých se neobejdete. Poradíme vám, na co nesmíte zapomenout. V opačném případě se můžete dostat do problémů.

více v článku...

Zajistěte přepis vlastnictví

Prvním krokem po koupi nové nemovitosti je zajistit, aby byl převod vlastnictví prováděn legálně a správně. To zahrnuje registraci nemovitosti na vaše jméno v místních úřadech a vyřízení potřebných dokumentů a smluv. Spolupráce s právním poradcem nebo realitním agentem může hodně usnadnit práci. Myslete hlavně na:

  • Katastrální úřad,
  • Finanční úřad,
  • Obecní úřad (v případě změny trvalého bydliště).

Kontrola stavu nemovitosti

Po koupi je důležité provést důkladnou kontrolu stavu nemovitosti. Zkontrolujte stav základních systémů, jako je elektrika, voda, topení a kanalizace. Dbejte na to, aby nebyly skryté vady nebo problémy, které by mohly znamenat nákladné opravy. Pokud jste nabyli nemovitost přes realitního agenta, ujistěte se, že máte veškerou dokumentaci ohledně stavu nemovitosti.

Přepis služeb

Po koupi nové nemovitosti musíte zajistit přenos všech nezbytných služeb a závazků na vaše jméno. To zahrnuje elektřinu, vodu, plyn, teplou vodu a další služby. Nezapomínejte ani na místní poplatky za odpad a další. Pamatujte na platby spojené s těmito službami a zajistěte si, že nejsou zpožděny. Můžete kvůli tomu mít velké problémy.

Pojištění nemovitosti

Je důležité mít pojištění pro svou novou nemovitost. Pojištěnou nemovitostbyste měli mít v případě koupě i pronájmu. Ochrání vás před nepředvídanými událostmi, jako jsou požáry, povodně, krádeže nebo jiné havárie. Ujistěte se, že máte správný typ pojištění a dostatečné krytí pro vaši nemovitost.

Úpravy a vylepšení

Nakonec můžete zvážit úpravy a vylepšení své nové nemovitosti. To může zahrnovat renovace, změny v interiéru, nebo zahájení projektů na zlepšení domova. Pamatujte na získání povolení a na plánování prací tak, aby byly v souladu s místními předpisy.

Related posts

Chtěli byste nové dveře nebo kuchyňskou linku, ale máte hluboko do kapsy? Použijte samolepicí fólie – tapety

svet zeny

K Vánocům novou dětskou sestavu do pokojíčku

admin

Pomoc finančního poradce je cesta k výhodné hypotéce

svet zeny

Leave a Comment