Bydlení Tipy a trendy

Masivní nábytek má tradici a kouzlo

Rozdíl mezi nábytkem z dřevěného masivu nebo lisovaných a na povrchu upravených desek je obrovský nejen v životnosti a designu, ale především v atmosféře, kterou celé místnosti předávají.

V dřívějších dobách byl nábytek výhradně z masivního dřeva, o čemž se můžeme přesvědčit i na prohlídkách komnat hradů a zámků nebo jiných místností. Jednou z výhod nábytku z masivu je totiž jeho dlouhá životnost a možnost renovace pro další užívání. Některé kusy nábytku se v rodinách dokonce předávají z generace na generaci. Dřevěný nábytek je považován za elegantní a luxusní, každému interiéru dodá útulnost a prohřeje ho. Zajímavé je také, že každý kus je jedinečný, protože každý má originální strukturu dřeva, která se nikde jinde neopakuje. Údržba je snadná, stačí stírat prach měkkým hadříkem, aby nedošlo k poškrábání povrchu a jednou za čas aplikovat olej nebo vosk pro oživení barvy dřeva.

Na výběr máme nepřeberné množství masivního nábytku a jeho různých typů. Některé kusy, jako například jídelní stoly z masivu, jsou dominantou místnosti, pokud je do ní umístíme, a zaujmou na první pohled. Jiné zase slouží jako doplněk pro dotvoření atmosféry a celkového vzhledu interiéru. V obývacím pokoji tak může být třeba konferenční stolek nebo televizní stolek z masivu, ke kterému sladíme ostatní nábytek a doplňky. Výhodou dřeva je, že ho lze perfektně kombinovat i s dalšími materiály, jako je například kov, sklo nebo moderní beton.

Odolnost a dlouhá životnost nábytku z masivu z dlouhodobého hlediska šetří naši peněženku, protože nábytek z masivu lze rozložit i složit vícekrát například při stěhování a vydrží většinu našeho života, na rozdíl od levnějších napodobenin dřeva.

Related posts

Vybavte si byt kvalitním nábytkem

admin

Poznejte kvalitní rekuperační jednotky Adles, které vám zlepší zdraví a ušetří peníze za vytápění

svet zeny

Kancelář může být plná zeleně – proč vlastně ne?

admin

Leave a Comment