Tipy a trendy

Matrace a rošty: Jak vybrat to pravé pro pohodlný a zdravý spánek?

Matrace jsou tím nejvýznamnějším prvkem postele, který vám zajistí pohodlí při spánku. Krom toho jsou však důležité také kvalitní rošty. Správnou kombinací dosáhnete toho nejlepšího výsledku, kterým je zdravý spánek.

více v článku...

Pečlivý výběr

Při výběru nové matrace je třeba být trpěliví. Různých parametrů je totiž celá řada, každý z nich je přitom třeba správně zvolit, abyste si užili pohodlí při spánku. Nabízeny jsou produkty z různých materiálů – ať už se jedná o populární paměťovou pěnu, či spíše pružiny nebo latex. Tento výběr záleží pouze na vás, v každé z kategorií lze najít kvalitní modely. Vybírejte proto dle svých individuálních požadavků.

Lamelové rošty

Výběr roštu má také velký význam. Lamelové rošty jsou častou volbou, a to zejména pro paměťovou pěnu. Tvoří je dřevěné lamely, které mohou být uchyceny v pevných či výkyvných pouzdrech. Rošt se stará o správné proudění vzduchu a také optimální oporu páteře. Některé modely jsou navíc vyztužené v bederní oblasti pro co nejlepší oporu. Dostupné jsou také polohovací rošty pro ještě větší pohodlí nejen při spánku.

Laťové rošty

Laťové rošty se hodí zejména pro taštičkové a pružinové matrace, ovšem využít je můžete samozřejmě i pro jiné typy. Latě nejsou tolik pružné jako lamely, poskytují tedy o něco jiný druh opory. Stejně tak však zajistí optimální oporu páteře pro zdravý spánek. Rošt se přizpůsobuje hmotnosti a tvaru lidského těla, díky čemuž se můžete těšit na příjemný odpočinek. I u této kategorie můžete vybírat z klasických či polohovacích roštů.

Při zařizování nové postele je třeba zaměřit se na mnoho různých parametrů. Výběr se tak může zdát poněkud složitý, ovšem rozhodně byste ho neměli podceňovat. Výběrem správných produktů investujete do svého zdraví a pohodlí.

Related posts

Jaké výhody přinášejí tepelná čerpadla vzduch voda

admin

Máte rádi netradiční zážitky? Ubytujte se v botelu Albatros

admin

5 tipů jak navrhnout dokonalé domácí wellness

admin