Zahrada

Tipy pro výběr zahradního lehátka

Pokud máte rádi slunečné letní dny a máte zařízenou terasu, či jiné zahradní posezení, pak je čas na pořízení zahradního lehátka, které Vám poskytne dostatek pohodlí při relaxaci na zahradě, ale rovněž se stane designovým doplňkem Vašeho exteriéru. Vzhledem k tomu, že Vám dobře zvolené lehátko bude sloužit po spoustu let, je vhodné jeho provedení a konstrukci pečlivě vybírat tak, aby bylo vhodné pro Vaše potřeby a vzhledově ladilo s okolním prostorem. Proto Vám přinášíme základní body, které je vhodné před nákupem relaxačního lehátka promyslet.

Materiál lehátka

Nejen lehátka, ale i jiný zahradní nábytek byly po dlouhou dobu vyráběné převážně ze dřeva a tento materiál se neustále těší velké oblibě především proto, že je přírodního původu, má krásnou kresbu, barvu a tudíž do zahrady perfektně zapadá. Je u něj ale nutno počítat s většími nároky na údržbu. V případě dřevěných lehátek volte spíše tvrdá, exotická dřeva jako je např. teak, který je u nás nerozšířenější. Toto dřevo je vůči klimatickým vlivům výrazně odolnější, než smrk, nebo borovice z našich lesů. Takové lehátko pak není třeba lakovat- stačí jej občas omýt a 1x, až 2x za sezónu naimpregnovat ochranným olejem na zahradní nábytek. V případě volby jiného materiálu (plast, kov, umělý ratan) sice nedosáhnete 100% přírodního vzhledu, ale údržba lehátka bude výrazně jednodušší- prakticky stačí jej občas umýt vodou a běžným mycím prostředkem. Nezapomínejte ani na potřebnou údržbu polstry na lehátka, ze kterých lze menší skvrny odstranit mýdlovou vodou, ale v případě většího zašpinění je jedinou efektivní možností polstrování vyprat. Zde pak mají výhodu modely se snímatelným potahem.

Provedení a nastavitelnost

Většina lehátek má víceméně klasický tvar protáhlého obdélníku, ale dnes již můžete na trhu najít i velká kulatá, nebo oválná lehátka, která již nemusí být výsadou pouze luxusních hotelů, ale může si je dovolit téměř každý (ceny kvalitních modelů se pohybují již okolo 15 000,-Kč). Takové lehátko pak nabídne maximální relax i 2 osobám a navíc se stane ozdobou Vaší zahrady. Pokud chcete zůstat u klasičtějších modelů lehátek, pak určitě zvažte polohovatelné opěradlo, které Vám umožní jak pohodlné opalování ve vodorovné poloze, ale i možnost nastavení opěradla do vzpřímenější polohy, která je vhodná např. pro čtení.

Nabídku zahradních lehátek

 

 

 

Related posts

Jaké trendy budou velet letošnímu létu v oblasti zahradního nábytku?

svet zeny

5 tipů podle čeho vybírat svítidla

admin

Stylové bytové doplňky a dekorace bez kýčovitosti

admin