Bydlení

4 věci, které byste měli vědět o oběhovém čerpadle.

Řešíte vytápění, stavíte dům a rádi byste věděli něco o rozvodech tepla? Zjistěte, v čem jsou jeho výhody, proč jej instalovat a samozřejmě také podle jakých kritérií jej vybrat. Níže uvádíme malý sumář právě pro tento druh čerpací techniky.

K čemu jej využít?

Oběhová čerpadla zajišťují zejména rozvod tepla v rodinných domech. Teplo, které se vytvoří v kotli, je pomocí oběhového čerpadla dopravováno do topného systému, kterým může být žebrový radiátor, deskový radiátor nebo třeba i podlahové topení. Oběhové čerpadlo však můžete využít také pro rozvod teplé vody do vodovodu.

Tip: chcete-li lépe zakomponovat radiátory do obývané místnosti a zároveň využít jejich prostor, pořiďte si kryt na radiátor.

Typy čerpadel a oblíbené značky

V současné době najdete na trhu například oběhové čerpadlo Grundfos, oběhové čerpadlo Wilo, nebo třeba čerpadla od výrobců Novaservis či Weberman. Pokud budeme dělit čerpadla podle typu, existují takzvaná tříotáčková čerpadla, která jsou již ale zastaralá, a nesmí se dnes již prodávat. Jejich moderním ekvivalentem jsou elektronická čerpadla.

Správný výběr čerpadla                                  

Pokud se chystáte vybírat oběhové čerpadlo, nechte si jej doporučit od projektanta vaší otopné soustavy. Otopné soustavy jsou zcela přesně dimenzovány na základě výpočtů – přesných teplot, kterých bude možno, a hlavně potřeba dosáhnout. Pokud vyberete čerpadlo, které nebude k vypočítaným hodnotám optimální, velmi pravděpodobně budete topit neekonomicky.

Co je to funkce AUTOADAPT?

Funkcí AUTOADAPT disponují zejména čerpadla Grundfos. Jedná se o chytrou funkci čerpadla – zařízení si pamatuje, kdy doma nejvíce topíte, kdy nejvíce využíváte teplou vodu a samozřejmě reguluje teplotu v domě tak, aby byla stále optimální. Díky této funkci čerpadlo spotřebuje pouze to nejnutnější množství elektřiny a tím pádem šetří vaše náklady na vytápění a ohřev vody.

Related posts

Topné žebříky nesmí v koupelně chybět

admin

Systém MUTEO sklízí úspěch za oceánem

admin

Jak vnést boho styl i do exteriéru

svet zeny