Tipy a trendy

Ochlazovače vzduchu

Dorazili k nám úmorná vedra, která zapříčiňují, že se cítíme jako fritéza s chutí se zavřít do mrazáku. Pokud také trpíte, ale nechcete si z jakýchkoliv důvodů pořizovat klimatizaci, je tu možnost zakoupit si ochlazovač vzduchu!

více v článku...

Jak funguje ochlazovač vzduchu?

Princip – Stejným způsobem funguje také pocení: částečky vody na povrchu pokožky s sebou při odpařování odvádějí teplo a ochlazují pokožku. Je také známo, že tyto vzduchové ochlazovače jsou schopny využít o 75 % méně energie ve srovnání s centrálními klimatizacemi.

Ochlazovač vzduchu a jeho druhy

Druhy

  • Přenosný ochlazovač vzduchu

Výhodou přenosných ochlazovačů vzduchu je jejich mobilita – většina z nich má kolečka, která je umožňují přemisťovat přístroj po celém domě nebo firmě, takže můžete strategicky chladit jakoukoli oblast, jak potřebujete.

  • Okenní ochlazovač vzduchu

Pokud jsou vaše problémy s chlazením lokalizovány do určité místnosti nebo oblasti, okenní ochlazovač vzduchu je skvělou energeticky účinnou alternativou okenních klimatizací. Tyto vzduchové ochlazovače namontované na okně jsou často připraveny k instalaci a zahrnují nezbytný instalační hardware. Mezitím lze okenní ochlazovač vzduchu snadno nainstalovat do vertikálních nebo horizontálních oken.

  • Průmyslový ochlazovač vzduchu

Ať už provozujete vyhřívaný sklad nebo potřebujete chladit dílnu, průmyslové vzduchové ochlazovače jsou ekonomickým a energeticky účinným řešením pro udržení pohodlí vašeho pracoviště. Průmyslové ochlazovače bažin využívají cirkulaci a odpařování k udržení chladu v prostorech. Suchý, pohybující se vzduch zvyšuje rychlost odpařování ze zásobníku a rozděluje chladné páry rovnoměrně po celém vašem prostoru.

Velikost místnosti

Na velikosti pokoje záleží – Vzhledem k tomu, že každý ochlazovač vzduchu má ochlazovat určitou oblast, je důležité vybrat si takový podle velikosti místnosti, kde má být instalován. Malý ochlazovač ve větším prostoru nemusí dostatečně chladit, zatímco velký ochlazovač v malém prostoru může vytvářet velké množství vlhkosti. Existuje jednoduchý standardní vzorec pro výběr správné velikosti ochlazovače vzduchu pro vaši místnost na základě průtoku vzduchu, který budete potřebovat pro dostupnou velikost místnosti. U vzduchových ochlazovačů se průtok vzduchu měří v CFM (kubických stopách za minutu), což se týká objemu vzduchu, který může ventilátor vyfouknout za minutu. Čím více CFM, tím větší by byla plocha, která je pokryta ochlazovačem.

Ochlazovač vzduchu a proudění

Vzdálenost vrhání vzduchu – Jednou z důležitých součástí ochlazovače vzduchu je ventilátor a profil jeho lopatek. Je to velký rozdíl, protože dobře vypadající ochlazovač nemusí fungovat, pokud nemůže vrhat dobrý vzduch. Očekává se také, že ochlazovač bude ochlazovat celou místnost, kde je důležitá vzdálenost proudění vzduchu. Delšího proudění vzduchu je dosaženo profilem lopatek ventilátoru, což je místo, kde jsou ochlazovače, které mají lopatky ventilátoru s vysokým úhlem, schopny dodávat chladný vzduch na delší vzdálenosti, což vede k ochlazování větší plochy. V tomto ohledu Orient Electric zavedl do mnoha svých vzduchových ochlazovačů lopatky ventilátoru s technologií AeroFan, které zajišťují nejdelší přívod vzduchu s nízkou provozní hlučností.

Nádržka ochlazovače

Zásobník na vodu – Kapacita zásobníku na vodu určuje, jak často budete muset vyprázdnit ochlazovač vzduchu, protože zařízení musí mít vždy dostatek vody pro provoz. Čím menší je nádrž, tím častěji ji budete muset doplňovat. Také by měl být snadný přístup k nádrži. Některé vestavěné nádrže mají také oddíl na led, který zvyšuje chladicí výkon stroje. Nádrž by měla být schopna pojmout vodu alespoň 10 – 12 hodin.

Chladící podložka / mrazicí kazety

Chladicí podložky – Dobrá chladicí podložka znamená, že udrží vaši místnost déle chladnou. Honeycomb chladící podložky jsou účinné, s dlouhotrvajícím chlazením. Mohou pojmout a absorbovat více vody, což vede k delšímu chlazení.

Zbavte se komárů s ochlazovačem

Funkce proti komárům – Komáři se množí ve stojaté a stojaté vodě běžných ochlazovačů, což může představovat obrovské zdravotní riziko a zvýšit riziko onemocnění, jako je horečka dengue a malárie, které jsou v metru poměrně časté. Ochlazovače vzduchu dnes přicházejí s funkcí proti rozmnožování komárů, která je mimořádně užitečná při prevenci množení komárů uvnitř ochlazovače. Vzduchové ochlazovače Orient Electric využívají jako repelent proti komárům extrakt Cymbopogon, který má insekticidní vlastnosti a je velmi účinný při odpuzování komárů a jejich chovu. Extrakt se vloží do sáčku, který se poté umístí do komory proti komárům. Jak dochází k ochlazování odpařováním, repelent proti komárům se mísí se vzduchem, čímž se eliminuje množení komárů. Pokud si chcete koupit ochlazovač vzduchu, ujistěte se, že požadujete funkci Anti-mosquito.

Jak se ochlazovač vzduchu instaluje?

Instalace a přenosnost – Na rozdíl od AC, které vyžadují profesionální instalaci a fungují jako pevná jednotka, vzduchové ochlazovače nevyžadují instalaci, vše, co musíte udělat, je naplnit nádrž na vodu a zapojit napájecí kabel. Vzduchové ochlazovače jsou také extrémně přenosné a lze je přemisťovat s maximální lehkostí.

Ochlazovač vzduchu a komora na led

Ledová komora – Pokud chcete, aby váš ochlazovač vzduchu poskytoval rychlé a vylepšené chlazení, je lepší koupit takový, který je dodáván s ledovou komorou. Do komory můžete vložit kostky ledu, aby se voda rychle ochladila, což nakonec vede k rychlejšímu ochlazení místnosti.

Jednoduchost ovládání

Pohodlí ovládání – Dálkové ovládání se hodí, pokud chcete mít přístup k nastavení rychlosti a dalším funkcím vašich ochlazovačů vzduchu, aniž byste museli vyskočit z postele nebo židle. Máte také možnost si dnes vybrat chytré ochlazovače, které podporují IoT, fungují na Wi-Fi a lze je ovládat i hlasem přes hlasové asistenty. Orient Electric je jedinou značkou v segmentu, která nabízí kompletní řadu vzduchových ochlazovačů s podporou IoT a hlasem ovládaných.

Vzhled ochlazovače vzduchu

Design – Jedním z hlavních důvodů, proč lidé neupřednostňují nákup vzduchových ochlazovačů, je ten, že zabírají místo a neladí s estetikou místnosti. V dnešní době mají výrobci modely s elegantním a stylovým designem. Věžové ochlazovače vzduchu jsou v současnosti jednou z nejvíce trendy variant na trhu. Zabírají méně podlahové plochy, ale stále jsou dostatečně výkonné, aby je bylo možné použít ve velkých místnostech. 

Related posts

Proč si pořídit povlečení a prostěradla ze 100% organické bavlny

admin

Garážová vrata společnosti Lomax ocení každý

admin

Dřevěný nábytek z masivu: jak správně vybrat

admin

2 comments

admin 7.7.2022 at 15:14

admin 7.7.2022 at 15:15

Leave a Comment