Sreality Tipy a trendy

Kdy je ten nejvhodnější čas obrátit se na realitního makléře?

Někdy se vyplatí přibrat si k sobě skutečného profesionála. A na trhu s nemovitostmi to platí dvojnásob. Realitní makléř vás může upozornit nejenom na nesolidního zájemce, ale zároveň vám pomůže ušetřit spoustu peněz. Neriskujte a svěřte se do rukou odborníků.

S čím vším vám realitní kancelář Uničov může pomoci?

 • prodej nemovitosti
 • pronájem nemovitosti
 • nákup nemovitosti
 • financování nemovitosti
 • odhad tržní ceny
 • okamžité výkupy

Prodej nemovitosti

Jakmile kontaktujete realitního makléře prostřednictvím e-mailu nebo telefonu a domluvíte si s ním osobní schůzku, makléř se vás vyptá na vaše představy o prodeji nemovitosti a také vám navrhne možný postup. V první fázi také vypracuje relevantní posudek, v němž odhadne tržní cenu nemovitosti. Na internetu se sice dá zjistit, za kolik se podobné nemovitosti prodávají, ale už vám nikdo neřekne částku, za kterou se skutečně prodaly.

Od toho je tu právě realitní makléř. V dalších fázích probíhá:

 • podpis smlouvy mezi realitním makléřem a prodejcem
 • příprava nemovitosti na prodej (tato fáze čítá úklid domu či bytu, dekorace, pořízení fotografií a videí pro propagační účely)
 • prezentace nemovitosti
 • propagace nemovitosti na inzertních portálech a sociálních sítích
 • prohlídka nemovitosti
 • rezervace (rezervační smlouva, finanční jistina)
 • vyhotovení energetického štítku
 • předání nemovitosti novému majiteli (podpis předávacích protokolů, přepis v katastru nemovitostí)

Pronájem nemovitosti

Máte-li v úmyslu svou nemovitost pronajímat, obraťte se na realitního makléře, který stanoví tržní nájemné a vymyslí s vámi vhodnou marketingovou strategii.

Jakmile se na všem domluvíte, připraví realitní makléř nemovitost k propagaci, to znamená, že se musí uklidit, vymyslí se vhodná dekorace, pořídí se profesionální fotografie a videa. Následně se nemovitost začne nabízet nejenom na inzertních portálech, ale také na sociálních sítích a vlastních webových stránkách realitní kanceláře. Realitní kancelář Uničov vám taktéž poskytne bezplatné poradenství a vyřídí za vás jak nájemní, tak i podnájemní smlouvu a případné dodatky ke smlouvám.

Nákup nemovitosti

S realitním makléřem ze všeho nejdříve projednáte všechna svá přání, které se vašeho budoucího bydlení týkají. Nemáte-li o nemovitosti žádnou představu, rád vám s jejím výběrem pomůže. Také vás vezme na prohlídku nemovitostí, které vás zaujmou. Jakmile si budete jistí, že jste našli tu svou vysněnou nemovitost, podepíšete rezervační smlouvu a složíte rezervační jistinu. Následně vám makléř poradí i s vhodným výběrem financování nemovitosti. Nabídne vám možnost zprostředkování financí od svého finančního partnera a také pro vás připraví nejvýhodnější nabídku financování. Díky tomu vám realitní makléř dokáže ušetřit až desítky tisíc korun.

Po podpisu smlouvy už následuje jenom předání nemovitosti a podepsání předávacího protokolu.

Jak odhadnout tržní cenu nemovitosti?

Realitní kancelář Uničov vám také může být nápomocná při odhadu tržní ceny. Domluvíte si schůzku s realitním makléřem v nemovitosti, kterou chcete prodat nebo pronajímat, a ten na základě předem stanovených kritérií vytvoří profesionální odhad tržní ceny. Cena se pochopitelně odvíjí například od vybavení bytu či domu, zda nemovitost disponuje balkonem nebo terasou, sklepní kójí, půdním prostorem a jiným nadstandardním vybavením. Důležitá je i samotná prezentace.

Než si realitního makléře do nemovitosti pozvete, můžete si zkusit odhadnout tržní cenu sami pomocí online kalkulačky. Jde ovšem jen o hrubý odhad, abyste si udělali alespoň nějakou představu o ceně nemovitosti.

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte se telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu s realitním makléřem spojit. Realitní kancelář Uničov vyjde vstříc každému zákazníkovi. Pomůže vám prodat dům za co nejvyšší cenu a zároveň vám pomůže s co nejvýhodnějším nákupem nemovitosti.

Related posts

Jak chovat vodní želvu

admin

Co jste nevěděli o řezání laserem 

svet zeny

JAK SE EFEKTIVNĚ PŘESTĚHOVAT S KALENDÁŘEM

svet zeny

Leave a Comment