Nemovitosti Novinky ze světa bydlení

Leden je na realitním trhu plný novinek

23S 1. lednem začala platit novela zákona o dani z přidané hodnoty (DPH). Tato zpráva jistě nepotěší zájemce o nákup nemovitostí, naštěstí tu jsou ale i dobré zprávy.

Kvůli novele vzrostou ceny pozemků o statisíce, někde až o miliony korun, plátci DPH si ale daň jednoduše odečtou. Stejně tak zájemci o koupi bytů zdražení téměř nepocítí. Navýšení ceny pozemku se totiž rozdělí mezi více jednotek a nebude tedy tak vysoké jako v případě stavebních pozemků.

Mezi ty se navíc nově zařazují i parcely, ke kterým jsou přivedeny inženýrské sítě. Na druhou stranu se hypotéky stále drží nízko, takže je nákup pozemku či nemovitosti stále dostupný.

Domy a byty od developerů se stále vyplatí

Tím ale novinky nekončí. Kdo si chce koupit nový byt, musí počítat s tím, že nově zaplatí daň z nabytí nemovité věci ve výši 4 %. Pozitivní je, že ceny novostaveb a nových bytů by růst neměly, protože je developeři vlastní již delší dobu.

Novostavby nabízí například developer Finep, a to hned na několika místech. Například rodinné domy na prodej v Praze nabízí ve Štěrboholech a Stodůlkách.

Pořiďte si nový dům v Praze 10

Rodinné domy v Praze 10 – Štěrboholech by měly zajímat nejen rodiny s dětmi, ale i nadšené sportovce a pejskaře. V okolí jsou tenisové kurty, golfové hřiště, cyklotrasy, in-line dráha a břehy blízkého rybníka jsou vhodné k rybaření a běhání.

Samotné domy jsou o výměře 4+kk, mají garáž a vlastní zahradu o velikosti až 331 metrů čtverečních.

Nové rodinné domy jsou i v Praze 5

Prodej rodinných domů v Praze nabízí developer Finep i ve Stodůlkách v projektu Britská čtvrť. Tato lokalita nabízí pohodlný život v zeleni, a přesto kousek od všeho potřebného. Jen 5 minut chůze od rodinných domů je totiž nákupní centrum Avion a jen o málo dál hypermarket Globus a nákupní centrum Zličín.

Najdete tu domy 4+kk i 5+kk s pozemkem až 573 metrů čtverečních. S nákupem ale dlouho neváhejte. Rodinné domy na prodej v Praze rychle ubývají a ty v nabídce společnosti Finep nejsou výjimkou.

Pokud máte z nákupu rodinného domu nebo pozemku obavu, podívejte se na nové byty Praha.

Related posts

3 tipy na rekonstrukci bytu

admin

Jak efektivně ušetřit na vnitřních omítkách?

admin

Sezóna alergií je v plném proudu. Nedovolte, aby vám narušila spánek

admin