Bydlení

Předejděte problémům v domácnosti během zimy: nezapomeňte na toto

Každý správný motorista by měl před zimou myslet na přípravu vozu. U domů by tomu ale nemělo být jinak a stejně jako vaše auto si i váš dům zaslouží před nejchladnějším obdobím roku odpovídající pozornost. To platí nejen pro exteriér, ale i pro interiér. 

Začněte střechou

Bez ohledu na to, zda máte plechovou, taškovou nebo jinou krytinu, měli byste před zimou rozhodně věnovat pozornost „koruně domu“. Nejen samotná střešní krytina, ale také střešní doplňky a příslušenství, jako jsou žlaby, svody a sněhové zábrany. Oblečte si maskáčové oblečenie a pusťte se do důkladné kontroly! Vše, co je na střeše poškozeno, by mělo být vyměněno nebo opraveno ještě před příchodem prvních mrazů. Nezapomínejte, že okapy mohou být po vlhkém a větrném podzimu obzvláště špinavé, proto je nutné zajistit jejich dokonalou průchodnost.

Pokračování komína a krbu

Čistý krb, čistá pec a nakonec i čistý komín jsou pro bezpečný provoz tohoto zdroje tepla nezbytné. V tomto případě však příliš nespoléhejte na svépomoc; ačkoli krb a pec jistě zvládnete vyčistit sami, komín svěřte do rukou odborníka. 

Vodovodní přívody a potrubí

Případné nedostatky na potrubí a přívodech vody se nejvíce projeví v zimě. Vyplatí se proto důkladně se připravit, abyste těsně před svátky nebo během nich nemuseli vyhledat havarijna služba a řešit problém, kterému jste mohli preventivně předejít.  

S příchodem zimy je samozřejmě potřeba udělat v domě i kolem něj více věcí a nezapomeňte, že si tak zajistíte nejen pohodu, ale také ušetříte peníze.  

Foto: elements.envato.com

Related posts

Rekuperace vám pomůže mít doma čistý vzduch i příjemné ovzduší a ušetřit za vytápění

svet zeny

Ubytování Praha. Levně a příjemně? Ano!

admin

Co dělat, když ztratíte klíče

svet zeny

Leave a Comment