Jak na to

I na beton se dá jít moderně. Zkuste armování z kompozitu

Léto není příliš horké, a tak je čas vrhnout se na betonářské práce. Aby beton něco vydržel, potřebuje armovat. Kam pro moderní kari sítě vhodné k armování?

Kari sítě jsou důležitým pomocníkem při profesionálním i amatérském betonování. Armování betonových konstrukcí výrazně zvyšuje pevnost betonu a současně pružnost betonové hmoty. Díky do betonu zalitým kari sítím vydrží beton vyšší zátěž a lépe odolává mrazu. Takto dobře navržený a zrealizovaný beton je pak dobrým a bezpečným podkladem například pod dlažbu, která nemá tendence praskat spolu s podkladovým betonem. Odolá též na namáhaných pojezdových plochách.

Armujte moderně s kompozity

Kromě standardních ocelových sítí se dnes pro armování používá rovněž kompozitní kari síť. Vyrábí se z čedičových vláken a považují se za plnohodnotnou náhradu klasických kari sítí. Jsou však až třikrát pevnější v tahu než ty ocelové a současně sedmkrát lehčí. Díky tomu se s nimi lépe manipuluje. Současně nejsou magnetické, nekorodují, nenegují různé elektrosignály či wifi, bývají též odolné kyselinám i dalších chemickým látkám. Mají rovněž nízkou tepelnou vodivost.

Pro armování se kromě kari sítí využívají rovněž ocelové roxorové tyče. I ty se dnes plnohodnotně nahrazují kompozitními roxorovými tyčemi s tím, že opět nabízí stejná pozitiva jako další armovací kompozitní materiál.

Čedičové kompozitní kari sítě mění stavebnictví

Jsou ideální pro moderní stavby, kde se třeba používají v kombinaci s podlahovým vytápěním. Ocel v konstrukci navíc dělá problém se šířením signálu. Může se vám tak stát, že doma bojujete se slabým mobilním signálem i třeba se zhoršeným dosahem wifi. Proto se dnes nahrazuje ocel čedičem. Tato sopečná vyvřelina stékala do moře, kde se z ní stal kámen známý jako čedič. Charakterizuje jej speciální odlučnost. Čedič se technologicky rozvlákňuje a vznikají čedičová vlákna se zajímavými fyzikálními vlastnostmi.

Práce s kompozitními materiály při armování znamená úsporu financí i času. Montáž je jednodušší než u klasické oceli. Kompozitní armovací materiály prodávají stavebniny Říčany. Začněte betonovat moderně.

Related posts

Jaké jsou výhody dlouhodobého pronájmu dodávek?

svet zeny

Při stavbě dřevěné terasy vám pomůže důmyslné příslušenství

svet zeny

Vánoce přicházejí a s nimi báječné dny volna a televizní pohádky

admin

Leave a Comment