Nemovitosti

Sezóna alergií je v plném proudu. Nedovolte, aby vám narušila spánek

Jaro je roční období, kdy mnoho z nás trpí při pouhém pomyšlení na rozkvetlou louku. Alergie však může být nepříjemný společník nejen venku, ale i v posteli. Víme, jak vybavit vaší ložnici, aby vám alergie v noci dala pokoj.

více v článku...

Největším nepřítelem je prach

V ložnici nekvetou stromy a nepoletuje pyl. V domácnosti je největší hrozbou pro alergiky prach. Základem je tedy odstranit z ložnice pokud možno všechny jeho lapače.

Pokud máte v ložnici koberec, nahraďte jej parketami či plovoucí podlahou. Závěsy a záclony v oknech vyměňte za žaluzie. Ideální je mít ložnici jednoduše zařízenou a prostou všemožných dekorací nebo plyšových medvídků.

Největším lapačem prachu je však místo, kde zároveň v ložnici trávíte nejvíce času. Postel.

Čisté dřevo na dobrém místě

Designová čalounění vypadají dobře, ale v ložnici alergika pro ně není místo. Pořiďte si čistě dřevěnou postel, stojící na čtyřech nohách, pokud možno bez úložných prostor. Pod takovou postelí lépe proudí vzduch, jednodušeji se pod ní vytírá podlaha a nebrání větrání matrace. Ze stejného důvodu je dobré si pořídit lamelový rošt.

Co se týče umístění v pokoji, alergici by si neměli postel dávat ke stěně přímo pod okno, ani do prostoru kde přímo proudí vzduch mezi dveřmi a oknem.

Lépe dýchejte díky přírodním materiálům

Stěžejní je při sestavování postele výběr matrace. Stará molitanová matrace v sobě může udržovat hodně prachu a může vyvolávat alergické reakce sama o sobě, pořiďte si tedy matraci vyrobenou z pěny z přírodních materiálů, která tyto reakce nezpůsobuje.

Vhodnými materiály jsou BIO pěna, latex nebo studená pěna. Prodyšnost zajistí lepší proudění vzduchu, vyhledávejte matrace s odvětrávacím systémem.

Častým praním matrace zabráníte hromadění prachu a zvětšování populace roztočů. Dejte si tedy pozor i na to, jestli má matrace snímatelný potah, např. na zip, který se dá prát v obyčejné pračce.

Prodyšnost a snadná údržba jsou důležité rovněž u přikrývek a polštářů. Ty by měly být vyrobeny z umělých vláken. Přesně tyto vlastnosti v sobě spojuje edice vyrobků VITAL od společnosti Picaso. Tyto polštáře, přikrývky nebo třeba matracový chránič mají antibakteriální účinky a postarají se o vysokou kvalitu vašeho spánku.

Related posts

Dotace na dřevostavbu může značně zlevnit cenu domu. Jak na to?

admin

Hypotéka a rozvod? Jaké jsou možnosti, aby byli všichni spokojení

svet zeny

Rady a tipy, jak si proklepnout nájemníka

svet zeny

Leave a Comment