• Home
  • Bydlení
  • Stínící sítě mohou pomoci se stínem, ale i se zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů
Bydlení

Stínící sítě mohou pomoci se stínem, ale i se zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů

Přemýšlíte, jak oddělit prostor mezi chodníkem a vaší zahradou? Nebo zneprůhlednit prostor mezi sousedy a vámi, a to bez jakýchkoli stavebních úprav? Řešení je jednodušší než se zdá. Pokud si chcete na zahradě užít více soukromí, nebo naopak stínu, stínící sítě mohou být správným řešením. V případě, že plánujete výsadbu živého plotu, stínovka vám pomůže do té doby, než vyrostou pořádné keře. 

více v článku...

Co je stínící síť

Stínící síť v první řadě chrání váš osobní prostor před zraky lidí, ale také před silným větrem a sluncem. Nainstalovat ji můžete na plot, na pergolu či jinam. Stínící sítě na plot by měly být zhotovené z hustě spletených vláken vyrobených z vysokohustotního polyetylenu, který odolá UV záření, ale také větru a tak dále. Jaké jiné funkce sítě mají?

Co dokáže stínící tkanina

Nyní nám jde o to, abychom si pomohli na zahradě, takže jistě vybíráme stínovku, která nám poskytne ochranu a soukromí. Oddělí pozemek od sousedů či chodníku a jiných veřejných prostor. Také nám může pomoci proti nepříznivému počasí – vítr, sníh, ale i sluneční paprsky. Dále také jako ochrana proti prachu, ale mnohdy i jako ochrana před nálety ptáků.

V období silných větrů se může stát, že i ta nejsilnější stínící síť bude zničena, proto je vhodné ji upevnit pomocí vázacích drátů. Instalace může být mírně zdlouhavější, ale jistě ji zvládnete – není to nikterak složitá práce, která by vyžadovala zásah odborníků.

Pokud je potřeba víc než stín

Stínovky jsou skvělé a pomohou nám jistě hodně, ale pokud potřebujete přikrýt dětské pískoviště, voliéru s ptáky, bazén, dřevo před deštěm a mnoho jiných míst, vyplatí se koupit z e-shopu Peplachty. Někteří lidé jej také kupují jako stínění na pergolu, přes které nepronikne světlo. Vyrobené jsou z PE materiálu a mají vysokou hustotu a dlouhou životnost.

Related posts

Jak zjistit, jak velké okno do místnosti potřebuji?

svet zeny

Současná situace nutí mnoho lidí, aby si hledali vlastní bydlení

admin

Proč se vyplatí kvalitní jídelní stůl z masivu

admin

Leave a Comment